Z więzienia na rynek pracy, czyli "Przyszłość w Twoich Rękach" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.05.2014

Z więzienia na rynek pracy, czyli „Przyszłość w Twoich Rękach”

Czy zastanawialiście się co dzieje się z więźniami osadzonymi za drobne przestępstwa po odsiedzeniu kary? Od tych ludzi często odwraca się rodzina i przyjaciele, a szanse na znalezienie jakiejkolwiek posady są znikome. Właśnie dlatego studenci należący do Koła Naukowego Strateg działającego przy Wydziale Zarządzania UG stworzyli projekt „Przyszłość w Twoich Rękach” („Future In YourHands”). 8 maja zakończyła się kolejna czyli ósma odsłona tej akcji.

Z więzienia na rynek pracy, czyli "Przyszłość w Twoich Rękach" Inicjatywa polega na przeprowadzaniu w zakładach karnych kilkugodzinnych szkoleń mających na celu przygotowanie osadzonych do powrotu na rynek pracy. Specjalnie przygotowane grupy gdańskich żaków odwiedziły w Starogardzie Gdańskim (2-15 kwietnia) oraz w Gdańsku (25 kwietnia – 8 maja) i zaprezentowały szkolenia na tematy takie jak „Autoprezentacja”, „CV i list motywacyjny” czy też „Aktywne poszukiwanie pracy”. Szkolenia nie miały jednak formy typowych wykładów, bowiem więźniowie otrzymywali od trenerów szereg zadań i problemów do rozwiązania. Po ukończeniu cyklu szkoleń osadzeni dostawali certyfikaty poświadczające nabyte umiejętności. Na udziale w kursie zyskują również sami studenci, którzy ćwiczą w ten sposób wystąpienia publiczne i radzenie sobie ze stresem podczas przemawiania.

Od czasu stworzenia projektu, przeszkolono już ponad 200 więźniów, a to z kolei niektórym pozwoliło otworzyć własne, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. Być może za rok „Przyszłość w Twoich Rękach” obejmie jeszcze więcej zakładów karnych, aby dalej nieść skazanym.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika