Będą nowe taśmy Wprost. Czy obalą rząd Tuska? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.07.2014

Będą nowe taśmy Wprost. Czy obalą rząd Tuska?

„Nowe taśmy Wprost. Mocne i nie kelnerów. Po co piszę? Żebyśmy nie mieli ponownej wizyty służb w redakcji” – tak brzmi ostatni ważny komunikat Michała Majewskiego, dziennikarza śledczego tygodnika Wprost. Czy kolejne nagrania obalą rząd Donalda Tuska?

Będą nowe taśmy Wprost. Czy obalą rząd Tuska?

Z pewnością mocno osłabią Platformę Obywatelską. Bo nietrudno zauważyć, że na razie uderza tylko w tę partię, osłabiając ją głównie w relacjach z koalicjantem R1; PSL.

Po wybuchu afery, ludowcy realizują sprytną politykę polegającą na cichym zdobywaniu dla siebie kolejnych instytucji i dodatkowych wpływów, w zamian za utrzymanie koalicji.
Głośno mówi się m.in. o stanowisku wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które ma trafić w ręce PSL.

Gdyby je otrzymali, o wiele łatwiej mogliby kontrolować ewentualne wątpliwe z punktu widzenia prawa operacje mające miejsce w instytucjach od dawna politycznie im przepisanych – rozmaitych agencjach rolnych, bankach zbożowych i innych miejscach, w których w ogromnej ilości pozatrudniani są działacze PSL, ich rodziny, znajomi, rodziny znajomych itp.

Wiadomo już, że nagrań jest kilkaset i Donald Tusk wie o tym od dawna. Nie wie jednak, kto został nagrany i co mówił, a to może być kluczowe zwłaszcza w rozgrywkach wewnątrz rządzącej koalicji.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika