Czas bilansów: To było polityczne „trzęsienie ziemi” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.12.2015

Czas bilansów: To było polityczne „trzęsienie ziemi”

Nadchodzący właśnie koniec roku to naturalny czas podsumowań i bilansów, co osiągnęliśmy w mijającym 2015 roku i z czym wejdziemy w nowy, 2016 rok.

palac_prezydencki

Polityczne „trzęsienie ziemi”, które rozpoczęło się katastrofalną klęską ówcześnie urzędującego prezydenta – Bronisława Komorowskiego – w starciu z szerzej nieznanym wówczas młodym krakowskim prawnikiem – Andrzejem Dudą – doprowadziło najpierw do lokatora w Pałacu Prezydenckim a w ślad za tym do pełnej „demolki” polskiej sceny politycznej.

Zarzuty pod adresem nowego Prezydenta, że zbyt mocno identyfikuje się On z formacją, z której się wywodzi są śmieszne w ustach polityków Platformy Obywatelskiej, dla których „ich” był dopełnieniem sprawowania pełni władzy w państwie. I jakoś wtedy żadnemu z dziś objawionych „Rejtanów” ten stan rzeczy nie przeszkadzał – co więcej postrzegany był jako pożądany i pożyteczny ! obłudy i hipokryzji !

Nie oznacza to, że jestem fanem kolejnej partyjnej prezydentury, po prostu nieśmiało pozwalam sobie zauważyć, iż następcy niczym się w tej materii nie różnią od poprzedników.

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika