Prześmieszny wrzask o zagrożeniu demokracji | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.12.2015

Prześmieszny wrzask o zagrożeniu demokracji

Pierwsze tygodnie rządów PiS aż kipią od emocji. nieudanym zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego (w czerwcu tego roku) przez koalicję Platforma Obywatelska – Polskie Stronnictwo Ludowe, symetryczne działania ich następców wywołały bijący pod niebiosa wrzask o zagrożeniu demokracji, zawłaszczeniu Trybunału i tym podobnych bezeceństwach.

trybunal

Przed siedzibą Trybunału pojawiły się pikiety obu walczących stron w sile około 100 osób z każdej strony, które starły się ze sobą – na szczęście tylko werbalnie. Tak sobie myślę, że dla owych „obrońców demokracji” dużo praktyczniej byłoby powiecować sobie w czerwcu, bo to i pogoda bardziej sprzyja wszelakim akcjom plenerowym i gdzie protestując przeciwko „zawłaszczycielskim” zapędom swoich klubowych kolegów mieliby szansę dowieść czystości swoich intencji, a tak… trudno się oprzeć wrażeniu, że oto mamy do czynienia z klasycznym przykładem moralności Kalego.

Prześmieszne wrażenie robić musi jeden z autorów „platformerskiej” noweli z czerwca, teraz występujący w Trybunale przeciwko własnej ustawie, zaś biorący w czerwcu udział w pracach nad nią sędziowie TK, teraz orzekają jej częściową niekonstytucyjność.

A wszystko to naturalnie w obronie demokracji. Nie wiem jak Państwo, ale ja patrząc na tą hucpę mam prostu odruch wymiotny. W innych sprawach jest podobnie. Cokolwiek zapowie nowy rząd natychmiast spotyka się z totalną krytyką – trudno wręcz oprzeć się wrażeniu, że dla owych krytykantów obowiązującą zasadą jest : „im gorzej, tym lepiej”. Nie podzielam podobnych życzeń – pomimo, że naturalnie nie ze wszystkimi posunięciami nowej władzy się zgadzam – prostu dobrze życzę naszemu krajowi.

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. aasd pisze:

    Facet ty idz na emeryture bo nie kumasz co się dzieje na świecie. Przeżyłeś całą swoją młodość w kraju ubezwłasnowolnionym przez ZSRR i tak cię wychowano, że jak władza powie to tak musi być. Piszesz takie bezeceństwa, że nie można tego ogarnąć. Przez 25 lat nikt nie ruszał TK a teraz PiS robi to bo musi go „naprawić” i mówią bzdury, który ty człowiek wychowany za komuny łapiesz i łykasz jak małe dziecko, które nie rozróżnia demokracji od państwa partyjnego. Marzy Ci się państwo gdzie jest jeden włądca, słońce narodu bo w twoim mniemaniu taki człowiejk jak stalin pół wieku jest człowiekiem mądrym. A tak niestety nie jest w demokracji…

    • Kazimiera pisze:

      Głos przeciwny! Niech Pan Panie Redaktorze nie idzie na żadną emeryturę!!! Uwielbiam czytać Pańskie artykuły a prawda jest taka że to Pan lepiej rozumie to co się dzieje niż większość dziennikarzy. Z artykułem zgadzam się w całości. I niech Pan nie słucha takich idiotów jak ten.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika