Wiceminister zdrowia miał lobbować na rzecz prywatnej kliniki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.02.2014

Wiceminister zdrowia miał lobbować na rzecz prywatnej kliniki

Pomorski poseł PO, jednocześnie wiceminister zdrowia – Sławomir Neumann miał lobbować na rzecz prywatnej kliniki okulistycznej – wynika z publikacji tygodnika Wprost. Sprawa ma dotyczyć kontraktu w wysokości 12 mln zł.

Sławomir Neumann miał lobbować na rzecz prywatnej kliniki okulistycznej

Sławomir Neumann jako wiceminister zdrowia od wielu miesięcy miał naciskać na urzędników NFZ w sprawie podpisania kontraktu z prywatną kliniką okulistyczną Sensor zajmującej się leczeniem wzroku. Dodatkowo okazało się, jak przypomina tygodnik, że klinika, co wykazały kontrole NFZ, oszukiwała swoich pacjentów na łączną sumę 1,5 mln zł

Wprost ujawnia, że Neumann na różne sposoby próbował przekonać szefostwo NFZ do podpisania kontraktu z kliniką Sensor. Robił to zarówno ustnie – przy każdej możliwej sytuacji, jak i pisemnie. Wysyłał do NFZ zapytania, ponaglenia a na końcu wystosował pismo w trybie nadzoru ministerialnego.

Urzędnicy NFZ, w tym była prezes funduszu Agnieszka Pachciarz zaznaczają, że tak duża aktywność wiceministra w sprawie jednej, w dodatku prywatnej kliniki – to sytuacja niespotykana.

Dlaczego Neumann tak intensywnie lobbował na rzecz prywatnego podmiotu? Jaki miał w tym cel? Wiceminister Neumann, mimo próśb ze strony dziennikarzy Wprost, nie znalazł czasu na rozmowę o swoim zaangażowaniu w sprawę kontraktu dla prywatnej kliniki.

Rozwiązanie umowy z Sensor Cliniq Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.

sp. z o.o.

  • KRS: 0000038584
  • NIP: 5272349044
  • ul. Kacza 8, 01-013 Warszawa

Agnieszka Owczarek – Wiceprezes Zarządu
Krzysztof Rajewski – Prezes Zarządu
Beata Rajewska – Wiceprezes Zarządu

Więcej na temat skandalu w Ministerstwie Zdrowia z udziałem pomorskiego posła Sławomira Neumanna – w najnowszym tygodniku Wprost.

Sławomir Neumann pochodzi ze Starogardu Gdańskiego. Z wykształcenia jest ekonomistą (Wyższa Bankowa w Poznaniu). Był posłem VI i VII kadencji, obecnie jest sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika