Czy Tomasz Arabski "zatrzymał artykuł" o aferze Stella Maris? Poważne zarzuty padły w Sejmie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.03.2013

Czy Tomasz Arabski „zatrzymał artykuł” o aferze Stella Maris? Poważne zarzuty padły w Sejmie

Czy Tomasz Arabski w czasie pracy w Dzienniku Bałtyckim zablokował publikację prasową o gdańskiej aferze Stella Maris? Taki zarzut pojawił się w Sejmie.

Jaki był związek Tomasz Arabskiego z aferą Stella Maris? Temat wrócił w Sejmie

Temat związków Tomasza Arabskiego z aferą Stella Maris wywołał w Sejmie (w czasie posiedzenia komisji) Antoni Macierewicz.

W czasie posiedzenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, której celem było m.in. zaopiniowanie kandydata na stanowisko Ambasadora RP w Hiszpanii R1; Tomasza Arabskiego, niespodziewanie powrócił temat gdańskiej afery Stella Maris.

Temat przywołał Antoni w serii pytań do kandydata na ambasadora.

Antoni Macierewicz: R1; Jakie były pana związki z aferą Stella Maris, która miała miejsce a pańskim rodzinnym mieście w Gdańsku? Wielu pańskich kolegów było w tę aferę zamieszanych i odcisnęła się ona wielkim piętnem na całej opinii publicznej.

Tomasz Arabski: R1; Mój znajomy ksiądz miał w tej sprawie postawione zarzuty. Jak ta sprawa się skończyła – nie wiem. Ja pracowałem wówczas dla Radia Plus, którego właścicielem była diecezja gdańska. Wydawnictwo Stella Maris też było związane z diecezją. Jak byłem redaktorem naczelnym Dziennika Bałtyckiego to faktycznie czytałem w tym dzienniku artykuły o Stella Maris.

Macierewicz: R1; No właśnie! Pan czytał i zatrzymał artykuł w Dzienniku o Stella Maris!

Afera Stella Maris

Afera Stella Maris medialne określenie nieprawidłowości związanych z działalnością gospodarczą Wydawnictwa Archidiecezji Gdańskiej „Stella Maris” Sp. z o.o. w tym bezprawnym pozyskiwaniem zwrotu podatku od Skarbu Państwa przez jej pracowników i członków zarządu ujawnione w 2002.

W kilkunastu śledztwach dotyczących nieprawidłowości w funkcjonowaniu wydawnictwa Stella Maris oskarżonych jest ponad 40 osób. Według prokuratorów Skarb Państwa stracił ponad 65 milionów złotych.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika