Gdańszczanie za Polską w UE | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2021

Gdańszczanie za Polską w UE

Tłumy gdańszczan zebrały się na ulicy Długiej i Długim Targu, aby wyrazić swoje poparcie wobec obecności Polski w Unii Europejskiej, jednocześnie pokazać sprzeciw wobec wszelkich prób opuszczenia jej struktur.

Wśród publicznych wystąpień miała charakter polityczny – obok Aleksandry Dulkiewicz, czy Magdaleny Adamowicz wystąpił także były Lech Wałęsa, który sugerował, że z protestem najlepiej byłoby iść na Warszawę. Wałęsa – co jest już pewną tradycją – deklarował, że gdyby tylko był młodszy – sam stanąłby na czele takiego marszu.

Warto jednak pamiętać, że w obecnej sytuacji nie ma żadnych planów opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej. Gdyby takie plany się pojawiły, na mocy ustawy z 2010 roku, która zmieniła ustawę z 2000 roku u umowach międzynarodowych – do formalnego wyjście Polski z UE wystarczy tylko przegłosowana większością sejmową. Nowe przepisy ułatwiające opuszczenie UE weszły w życie za czasów rządów Donalda Tuska, który dziś próbuje stać się nieformalnym przywódcą politycznego ruchu obrony Polski w strukturach Unii Europejskiej.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika