Jarosław Kaczyński - mistrz inspiracji i najlepszy koalicjant Donalda Tuska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.10.2013

Jarosław Kaczyński – mistrz inspiracji i najlepszy koalicjant Donalda Tuska

wraz ze swoją partią od trzech lat skutecznie wspiera obecny rząd. Jak to robi? Stosując inspirację.

Jarosław Kaczyński - mistrz inspiracji i najlepszy koalicjant Donalda Tuska

Inspiracja to nic innego jak wpływ. To podsuwanie myśli, koncepcji, rozwiązań w celu wpłynięcia na kogoś. To chyba najkrótsza definicja metody, którą do perfekcji opanowali w obszarze działań służb specjalnych. Skutecznie inspirują od wieków. Ale inspiruje także Jarosław Kaczyński. Z ogromną szkodą dla państwa polskiego.

Kaczyński nieprzerwanie, od trzech lat inspiruje nasze społeczeństwo. Inspiruje do kłótni, niekończących się debat, dyskusji, spotkań, analiz, dywagacji i konfabulacji. Wszystko wokół katastrofy smoleńskiej, która dawno już została wyjaśniona.

Inspiracja, którą zaprojektował szef PiS-u, a skutecznie realizuje Antoni Macierewicz – jego prawa ręka, początek bierze z dezinformacji. Mówiąc krótko z kłamstwa, skonstruowanego w wyjątkowo wyrafinowany i perfidny sposób, ale to nadal jest tylko kłamstwo. Otóż nie było żadnego zamachu na polski samolot, nie było bomby, magnesów, sztucznych mgieł, na lotnisku nie ustawiono pancernych brzóz, nie dobijano z pistoletu ofiar katastrofy! Jeśli ktoś tego nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, to znaczy, że albo ma wyjątkowo złą wolę i związany z nią jakiś zamysł polityczny, albo po prostu padł ofiarą cynicznej dezinformacji i uwierzył.

Katastrofa smoleńska powinna być jak najszybciej zapomniana, bo dla naszego kraju wyjątkowo kompromitujące jest ciągłe przypominanie jak wiele procedur w czasie lotu do Smoleńska zostało złamanych, niedopełnionych czy ominiętych. Przypominanie katastrofy smoleńskiej negatywnie wpływa na nasz wizerunek w świecie. Trzeba z niej wyciągnąć wnioski na przyszłość i zapobiec jej powtórzeniu. To jest nasz obowiązek.

Kłótnia w Polce osłabia państwo, powoduje, że naprawdę ważne sprawy są w debatach publicznych zupełnie pomijane. Dzięki Kaczyńskiemu, Macierewiczowi i ich inspiracji, nieudolny nie musi się tłumaczyć z zapaści służby zdrowia, coraz gorszej edukacji, braku żłobków, przedszkoli, bezrobocia, masowej emigracji, rosnącej biurokracji, przewlekłości sądownictwa, a nawet z korupcji w MON…

Kto wie, czy Kaczyński ze swoją ekipą polityczną nie jest najlepszym koalicjantem premiera Donalda Tuska. Wykonuje świetną robotę, w dodatku nie oczekując dla swojej partii żadnych stanowisk… Wymarzony koalicjant!

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika