Kulisy afery Amber Gold. Twórca piramidy przed komisją śledczą | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.06.2017

Kulisy afery Amber Gold. Twórca piramidy przed komisją śledczą

Twórca piramidy finansowej Amber Gold ujawnił, że pomorscy politycy zabiegali o kontakt z nim i próbowali uzyskać finansowanie dla licznych przedsięwzięć. Sam Marcin P. nie czuje się odpowiedzialny za upadek finansowej piramidy.

(Fot. Gazeta Bałtycka)

Oglądając słynne zdjęcie z imprezy promującej linie lotnicze OLT – trudno nie mieć wrażenia, że niektórzy pomorscy politycy bardzo angażowali się w działania promocyjne przedsięwzięć Marcina P.

Na zdjęciu w roli ciągnących samolot OLT uwiecznieni zostali m.in. Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz – Prezydent Gdańska i wielu innych działaczy PO, w imprezie uczestniczył też Lech Wałęsa. Film z tej słynnej imprezy zaprezentowało Radio Gdańsk:

Podczas zeznawania na posiedzeniu komisji śledczej Marcin P. stwierdził, że wielu polityków zabiegało o to, żeby firma Amber Gold finansowała rozmaite przedsięwzięcia, w tym film o Lechu Wałęsie. Warto przypomnieć także wątek finansowania gdańskiego ZOO przez Marcina P.

W tej sprawie głos zabrał prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz, który na Twitterze stanowczo zaprzeczył jakoby zabiegał o spotkanie z Marcinem P.

Marcin P. winą za upadek finansowej piramidy obarcza wszystkich pracowników spółki Amber Gold – zwłaszcza dyrektorów. Sam nie czuje się winny defraudacji ponad 850 mln zł i oszukania ponad 17 tys. osób.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika