Nowak przed komisją ws. Amber Gold. "Wyszedł zwycięsko" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.05.2017

Nowak przed komisją ws. Amber Gold. „Komisja bezradna”

Sławomir zeznając przed komisją ws. Amber Gold miał pogrążyć rząd Donalda Tuska. Okazało się jednak, że swoim wystąpieniem w Sejmie pogrążył członków komisji, która zaprezentowała się jako wyjątkowo nieudolna. Ku zaskoczeniu wielu to Nowak wyszedł zwycięsko z Sejmu.

Były minister transportu najprawdopodobniej był dobrze poinstruowany przez prawników, w jaki sposób należy odpowiadać, aby nie narazić się na jakąkolwiek odpowiedzialność. I tak też odpowiadał, bardzo często powołując się na brak pamięci. Zdanie „Nie jestem w stanie odnaleźć w pamięci…” pojawiało w wystąpieniach Nowaka wyjątkowo często.

Nie zmienia to jednak faktu, że członkowie komisji byli bezsilni i nie potrafili sformułować takich pytań, które mogłyby w jakikolwiek sposób pogrążyć Nowaka.

Z kolei były polityk propagandowo wypadł całkiem dobrze, prezentując się jako pewny siebie były minister, który na polu walki z nadużyciami może przypisać sobie liczne zasługi…

Wymowne było jedno z ostatnich wystąpień posła Suskiego z PiS, które miało chyba charakter rozpaczliwego krzyku wynikającego z intelektualnej bezradności i brzmiało „Pan kłamie jak z nut”. Cóż… trudno o bardziej błyskotliwą puentę, ale Suski słynie przecież z inteligencji i głębokiej wiedzy ogólnej, więc tu niczemu dziwić się nie powinniśmy.

Z punktu widzenia interesów PiS jedną z największych porażek tej komisji jest jej przewodnicząca Małgorzata Wassermann, której brakuje politycznego doświadczenia, charyzmy i medialnej sprawności. I choć, być może ma wiedzę prawną, nie ma tego co najważniejsze R1; czyli cech tzw. „zwierzęcia politycznego”.

poradził sobie z komisją bez trudu. Donald Tusk, jeśli zostanie przed komisję wezwany, z pewnością poradzi sobie jeszcze lepiej. Znając medialną sprawność byłego premiera, może się okazać, że z punktu widzenia PiS wzywanie go na świadka może być nieopłacalne.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika