Po wyborach w USA. „Układ” zadrżał | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.11.2016

Po wyborach w USA. „Układ” zadrżał

Towarzysko-biznesowo-polityczny „układ” spod znaku jednej z telewizji komercyjnych, różnej maści „Stokrotek” i innych celebrytów właśnie zadrżał. Wcześniej, przez ostatnich kilka miesięcy starał się z kolei usilnie przekonać Polaków, że Trump to pewna katastrofa i niechybna wojna światowa. „To nieobliczalny szaleniec” – powtarzały różne panie, które różni od siebie jedynie rozmiar napompowanych silikonem ust.

trump

Wielu Polaków dało się na to nabrać i powtarzało bezmyślnie zasłyszane slogany. Oczywiście podobnie jak owe panie z telewizji R1; nie mając bladego pojęcia o czym mówią. Ale to akurat cecha coraz bardziej powszechna.

Warto zauważyć, że wspomniany „układ” zachował się podobnie w przypadku polskiej kampanii prezydenckiej, przekonując, że Bronisław to „mąż stanu”, który „będzie najlepszym prezydentem”, z kolei każdy kandydat to dla Polski katastrofa.

Jak widać „układ”, poza tym, że próbuje forsować polityczne rozwiązania korzystne tylko dla siebie, nie dość, że nie ma pojęcia o polityce, to nie ma także politycznej intuicji. Widać również, że liczni tzw. „dziennikarze” i „komentatorzy” są w gruncie rzeczy funkcjonariuszami aparatu propagandy i marketingu, którzy nie mają nic wspólnego z obiektywnym przedstawianiem rzeczywistości.

A w jakim stylu kończy kampanię wyborczą „charyzmatyczna”, „odważna”, „zdeterminowana” i „w pełni profesjonalna” polityk, jak o Hillary Clinton mówiły telewizyjne głowy z wydatnymi ustami R1; właśnie widzimy. Pani Clinton nie była w stanie nawet zabrać publicznie głosu i podziękować tysiącom ludzi, którzy dla niej pracowali. Pełna klasa i wyjątkowy profesjonalizm…

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>