Sensacyjne odkrycie! Tajny, szpiegowski system Echelon działa na terenie Polski? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.01.2013

Sensacyjne odkrycie! Tajny, szpiegowski system Echelon działa na terenie Polski?

Sensacyjny materiał reporterski! Jedna z kilku stacji największego szpiegowskiego systemu elektronicznej inwigilacji na świecie kontrolowanego przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego USA, prawdopodobnie działa także na terenie Polski.

Woskowy teren jest bardzo dobrze chroniony. W przypadku pojawienia się samochodu z obcą rejestracją – na miejscu natychmiast zjawiają się funkcjonariusze Straży Granicznej. Miejscowa sklepikarka zobowiązana została do informowania wojskowych o obecności każdej nieznanej jej osoby.

Do takich sensacyjnych wniosków doszli byli już dziennikarze TVP Olsztyn i Rzeczpospolitej – Piotr Owczarski, Tomasz Sklinsmont i Mariusz Kowalewski, którzy przez kilka miesięcy badali najbardziej skrywaną tajemnicę na świecie.

Dziennikarzy pracujących nad sprawą, wielokrotnie przekonywano, by nie realizowano tego reportażu. Z kolei mieszkańcy miejscowości, w której znajdują się tajemnicze obiekty wojskowe, zabroniono mówić o tym, co może znajdować się na terenach wojskowych.

Obiekty wojskowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego są ściśle tajne.

Pieniądze na budowę polskiego elementu globalnego podsłuchu tzw. Echelon przekazali Amerykanie. Dzięki supernowoczesnym radarom i systemom anten, wywiad kontroluje całą przestrzeń internetową i telekomunikacyjną, a więc gromadzi i analizuje faksy, e- maile, transfery plików, a nawet zwykłe rozmowy telefoniczne.

Przechwytuje także informacje przekazywane przez satelity komercyjne i rozpoznawcze. Szacuje się, że Echelon przetwarza nawet 3 miliardy informacji na dobę.

Mieszkańcom miejscowości zabroniło wypowiadania się na temat obiektów.

Superkomputery wyposażone w słownik haseł, specjalne szyfry i kompresję potrafią przetworzyć informację przekazywaną w niemal każdym języku. Mówi się, że w niedalekiej przyszłości system będzie połączony z elementami tarczy antyrakietowej.

Tajna, wojskowa baza, mogąca być elementem globalnego systemu szpiegowskiego Echelon – widziana z satelity. (Fot. Maps Google)

Czy w Polsce, w niewielkiej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim, znajduje się baza będąca elementem globalnego systemu podsłuchowego Echelon?

Zapraszamy do obejrzenia reportażu:

Scenariusz i reżyseria: Piotr Owczarski, Tomasz Sklinsmont, Mariusz Kowalewski

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 29 komentarzy
Napisano
 1. Imię... pisze:

  Ci straznicy to jakas zenada! Wszyscy udaja wielka tajemnice a kazdy wie co jest.

 2. JW3042 jakby kogos interesowało

 3. Swój pisze:

  Pieszkowo dokładnie

 4. Snake pisze:

  Jeśli taki system w Polsce istnieje to bardzo dobrze. Tylko Ci którzy coś mają do ukrycia mogą się bać tego typu systemów. Po drugie ten system raczej pracuje na korzyść naszego wywiadu, a nie do podsłuchiwania obywateli.

 5. […] w twoim telefonie bez twojej wiedzy Syborg 36v Podsłuch telefonu komórkowego Podsłuch w Polsce  -1- _NSAKEY Crypto-anarchism Trojan Bundeswera  -1-   -2-  -3- FinFisher  W://    3obieg   […]

 6. […] Sensacyjne odkrycie! Tajny, szpiegowski system Echelon działa na terenie Polski? […]

 7. Czerek pisze:

  „Ten człowiek, który jest w stanie poświęcić wolność dla bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno ani na drugie i straci obydwa” – A.Lincoln

  • raj pisze:

   Kur… nie Abraham Lincoln, tylko Beniamin Franklin, na dodatek cytat jest przekręcony. Ile razy jeszcze ten błąd sie pojawi w Internecie???

 8. Virus pisze:

  Też mi sensacja, chyba z 15 lat temu czytałem w jakimś czasopismie o komputerach, że po dołączeniu Polski do struktur wojskowych NATO zostaniemy włączeni do nowoczesnych systemów takich jak Echelon – wtedy był to chyba jeszcze projekt.

 9. BOLO pisze:

  99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki. Właścicielem farmy jest światowa finansjera- jeśli ktokolwiek dostaje powołania do bicia się z Ruskimi, niech wie, że nie bije się za Polskę, ale za masońskie interesy chorych psychicznie ludzi, którzy przejęli władzę nad światem.

 10. Anonim pisze:

  Obama tez twierdzi ze wprowadzenie totalnej inwigilacji i państwa policyjnego w USA jest dobrym zjawiskiem i porządni obywatele nie mają się czego obawiać.
  Ale to jest więzienie.

 11. Liga Świata pisze:

  Powyższy obiekt jest centralą systemu INDECT …

 12. alex2511 pisze:

  Oj fachowcy, fachowcy…… Gdyby był to element systemu ECHELON to na mapach Google obraz byłby zamazany….

 13. kkk pisze:

  shakujom i po prywatności

 14. kkk pisze:

  my tu gadu gadu a nas podsuhujom

 15. HKW pisze:

  Dobra robota chłopaki !

  To jest szpiegowska agencja syjonistyczna!

 16. Marek pisze:

  Tylko mi nie pokazuje się te reportaż? Podrzuci ktoś mirror?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>