BONES - SCUMBAG | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.03.2014

BONES – SCUMBAG

Trafiłem na niego niecały rok temu zupełnie przypadkiem, szukając różnych muzycznych inspiracji. Na moim ekranie pojawił się klip ”I’am Ca$hed’’, mający wtedy około 2 tysięcy wyświetleń i od razu pochłonął mnie deepowy klimat tego numeru.

BONES - SCUMBAGNa nowej płycie rozwija on pomysły napoczęte we wcześniejszych projektach. Wciąż jest to klimatyczny CLOUD RAP, odrobinę czerpiący z melancholijnej ‘białej’ muzyki. Nie chciałbym rozprawiać na temat tekstów, bo wydaje mi się, że to kwestia indywidualna. Powiem tylko, że liryka jest na bardzo wysokim poziomie i porusza różne aspekty.

To, co najbardziej przyciąga mnie do TH@ KID’a, to niesamowite flow i sposób, w jaki ten chłopak przeciąga poszczególne słowa, starając się nadać w ten sposób swoim kawałkom nieco bardziej melodycznego brzmienia, podchodzącego nawet pod PBR&B, czy jak kto woli R&B.

Stylistyka numerów jest bardzo podobna, aczkolwiek myślę, że bardziej wytrawni słuchacze ‘wyłowią’ takie smaczki, jak na przykład śpiew, niesamowicie kojarzący się z soulem lat 80’tych w numerze ‘BoyBand’. Dodam jeszcze, że moim ulubionym utworem z płyty jest ‘Nightmare’ i to od niego polecam zacząć podróż przez deepową krainę BONES’a, szczególnie tym, którzy niekoniecznie mają po drodze z rapem.

Gdybym miał wystawiać temu albumowi jakąkolwiek ocenę było to by 8/10. Obok Robb’a Bank$’a jest on moim ulubionym przedstawicielem CLOUD RAP’u. Materiał ten pomaga się niesamowicie oderwać i zanurzyć w chmurach. Jako, iż artysta swój album udostępnił za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji ZA DARMO, możecie go pobrać na jego stronie internetowej.

Arkadiusz Mazur

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika