Grupa MoCarta w Gdańsku - z uśmiechem dla dzieci | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.05.2012

Grupa MoCarta w Gdańsku – z uśmiechem dla dzieci

W najbliższy poniedziałek 28 maja 2012 r., kilka dni przed Dniem Dziecka, ale już z myślą o nim i najmłodszych podopiecznych Fundacji Hospicyjnej odbędzie się koncert charytatywny „Podaruj dzieciom uśmiech”. Gwiazdą wieczoru będzie Grupa MoCarta. Na koncert zapraszamy do Filharmonii Bałtyckiej.

Kim są wykonawcy?

– Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi – tak zwykł mawiać o Grupie MoCarta Artur Renion, nieżyjący już artysta który był jednym z jej współzałożycieli.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion.

Początkowo współpracowali z telewizją Canal+ prezentując krótkie, 2 – 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów „PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. „Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny.

Przed koncertem, od godz. 18.00 będzie można wziąć udział w loterii charytatywnej .

Bilety na koncert w cenie 40 zł – 100 zł, do nabycia:
Gdańsk:

  • Filharmonii Bałtyckiej, Ołowianka 1,
  • Hospicyjna, Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60

Gdynia:

  • Biuro podróży “Barkost”, ul. Świętojańska 100,
  • www.bilety24.pl

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>