Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza na bożonarodzeniowy koncert charytatywny | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.12.2012

Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza na bożonarodzeniowy koncert charytatywny

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni, Samorząd Szkolny VI LO w Gdyni oraz Klub Pokład zapraszają na koncert: GEST – Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny.

Data, godzina, miejsce:
27 grudnia 202 r. czwartek, godz. 18.00
KLUB POKŁAD w Gdyni ul. Jana Pawła II 1 (Skwer Kościuszki)

Wystąpią rockowe zespoły młodzieżowe:
CISZA NOCNA
AD REM
LEMONJET
STEALER
oraz gość specjalny, grupa mająca swoje korzenie w latach 80 tych
JAGUAR

Wstęp 5 zł

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wyposażenie powstającego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni.

W trakcie imprezy przy wejściu do klubu będziemy mogli dodatkowo ofiarować swój dobrowolny datek na budowę hospicjum, wrzucając pieniądze do puszki.

Historia i cel:

Po raz drugi Samorząd Uczniowski VI LO w Gdyni organizuje koncert pt. “GEST Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny”.

Występują w nim zespoły młodzieżowe grające muzykę rockową. Zebrane podczas koncertu pieniądze przekazują na cele charytatywne. Od zeszłego roku rozpoczęli współpracę z naszym hospicjum i wszystkie zebrane środki finansowe przekazują na nasze potrzeby.

Inicjatywa ta spotkała się ze znaczącą aprobatą ze strony publiczności. Dowodem tego jest ponad 400 osób, które zjawiły się na zeszłorocznym koncercie w klubie Ucho i około 2600 zł zebranych podczas całego wydarzenia.

W tym roku celem akcji jest wsparcie pieniężne budowy stacjonarnego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni R1; pierwszej tego typu placówki na Pomorzu.

Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji.

Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci. Rangę temu wydarzeniu podnosi przeniesienie się koncertu do klubu Pokład w Gdyni.

Zdzisław Januka

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika