Adamek przegrał z Głazkowem na punkty. To może oznaczać koniec kariery "Górala" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.03.2014

Adamek przegrał z Głazkowem na punkty. To może oznaczać koniec kariery „Górala”

przegrał walkę w Bethlehem (stan Pensylwania) z niepokonanym Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem. Porażka Polaka stawia pod dużym znakiem zapytania jego dalszą bokserską karierę.

Adamek przegrał z Głazkowem na punkty. To może oznaczać koniec kariery "Górala"Polak wyraźnie przegrał na punkty z Ukraińcem. Sędziowie ocenili walkę następująco: (110:117, 111:117, 112:116). Nie było żadnych wątpliwości – Adamek był po prostu słabszy. Trafiał rzadziej, słabiej się bronił i choć w kilku rundach udało mu się mocniej trafić przeciwnika, częściej celnie trafiał Ukrainiec.

Mocno poobijany po walce Adamek, po usłyszeniu decyzji sędziów powiedział: – No cóż, taki jest sport. Byłem dziś słabszy. Na pytanie o dalszą karierę powiedział, że trzeba dać miejsce młodszym.

Czy zatem to koniec kariery jednego z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy?

Po porażce z Głazkowem szanse na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej wydają się coraz mniejsze, a przecież głównym celem Tomasza Adamka było zostanie mistrzem świata. Polak ma już 38 lat, co może oznaczać, że wkrótce ogłosi decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika