Roland Garros, 5 dzień: wygrane Kubota i Rosolskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.05.2014

Roland Garros, 5 dzień: wygrane Kubota i Rosolskiej

Dzisiaj, podczas piątego dnia , wystąpiło dwoje Polaków. Oboje rywalizowali w grze podwójnej. ze Szwedem Robertem Lindstedtem awansowali do 1/8, Alicja Rosolska z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski zaś do 1/16. Jutro, tj. piątek, na kortach grać będą Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz.

RG2014kwalifikacje

Kubot z Lindstedtem podejmowali dziś francusko-austriacki duet Jeremy Chardy i Olivier Marach. Co ciekawe, obaj ci tenisiści grali razem z Polakiem w przeszłości. Kubot i Lindstedt tym razem wygrali w dwóch setach, 6:4, 6:1. Od czasu triumfu w obaj wygrali po raz pierwszy dwa mecze z rzędu. W następnej rundzie ich rywalami będą Jonathan Erlich i Marcelo Melo. Izraelczyk i Brazylijczyk grają ze sobą po raz pierwszy. W poprzednich rundach wyeliminowali kolejno pary Cermak-Elgin 2:1 oraz Qureshi-Bopanna 2:0, co było niemałą niespodzianką.

Rosolska z Dabrowski natomiast rozgrywał dziś swój premierowy pojedynek w tegorocznym Roland Garros. Polsko-kanadyjska para pokonała duet Tomljanović-Zhang 6:1, 6:3. W kolejnej rundzie na Rosolską i Dabrowski czekają panie Black i Mirza, rozstawione z numerem 5.

W piątek na paryskich kortach pojawi się w sumie troje Polaków, bo w mikście wystąpi jeszcze Mariusz Fyrstenberg.

Na korcie Philippe’a Chatrier jako pierwsza pojawi się Radwańska, której rywalką będzie Alja Tomljanović. Polka nigdy dotąd nie grała z Chorwatką. Tomljanović wyeliminowała wcześniej niespodziewanie Francesce Schiavone z Włoch i Jelenę Wiesninę z Rosji. Oba pojedynki zakończyły się po dwóch setach.

Z kolei na korcie Suzanne Lenglen walczyć będzie Janowicz. Pojedynek z jego udziałem rozpocznie się około godz. 15.30. To trzeci mecz w kolejności na tym obiekcie. Przeciwnikiem Janowicza w III rundzie będzie reprezentant gospodarzy, Jo-Wilfried Tsonga. Tsonga pokonał w poprzednich dwóch spotkaniach innego Francuza Edouarda Rogera-Vasselina 3:0 i Austriaka Juergena Melzera 3:0. Polak mierzył się dotychczas jeden raz z Francuzem. W zeszłym roku grali ze sobą podczas turnieju w Rzymie na ceglanej mączce. Wtedy 2:0 wygrał Janowicz.

Łodzianin obronił już wynik i punkty sprzed roku. W ubiegłej edycji dotarł do III rundy. Krakowianka zaś musi awansować przynajmniej do ćwierćfinału, żeby nie stracić punktów w rankingu.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika