Roland Garros już bez Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.06.2014

Roland Garros już bez Polaków

Tegoroczny wielkoszlemowy Roland Garros już bez Polaków. Ostatnim naszym reprezentantem we francuskiej imprezie był Łukasz Kubot, który przegrał dzisiaj ćwierćfinałowy gry podwójnej.

RG2014logo

wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem został wyeliminowany z dalszych występów przez duet Gołubiew-Groth. Spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się wynikiem 3:6, 3:6 i trwało godzinę i dwie minuty. Mimo że polsko-szwedzka para była stawiana w roli faworyta, dość łatwo i szybko przegrała z Kazachem i Australijczykiem. Co ciekawe, zwycięzcy dzisiejszego pojedynku nie dość, że odnieśli życiowy sukces w deblu, to wystąpili ze sobą raz pierwszy.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania aż do ósmego gema był dość wyrównany, jeśli chodzi o wygrane gemy serwisowe. Obie pary bowiem nie miały żadnych break pointów. Dopiero przy stanie 4:3 dla Gołubiewa i Grotha doszło do premierowego przełamania. Kazach i Australijczyk następnie wygrali swojego gema serwisowego i zwyciężyli pierwszą partię.

Przebieg drugiego seta do siódmego gema był bardzo podobny do wydarzeń z pierwszego seta, mianowicie obie pary wygrywały własne podania przekonująco. W siódmym gemie podanie stracił duet -Lindstedt i było to pierwsze przełamanie w drugim secie oraz drugie w cały meczu. Potem rywale zwiększyli przewagę na 5:3. Później przyszła pora na gem serwisowy Polaka i Szweda. Spisali się w nim źle, ponieważ przeciwnicy mieli już 40:30 i piłkę meczową. Co prawda, Kubot i Lindstedt zdołali wyrównać i nawet mieli szansę na doprowadzenie do stanu 4:5, ale przy drugiej piłce meczowej Gołubiew i Groth już nie popełnili błędu i wygrali drugą partię a zarazem całe spotkanie.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika