Tenis ziemny. Sobota w Katowicach i Warszawie. Co się działo? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2014

Tenis ziemny. Sobota w Katowicach i Warszawie. Co się działo?

Dziś mija drugi dzień Pucharu Davisa, w którym Polacy walczą z Chorwatami o grę we wrześniowych barażach dotyczących awansu do Grupy Światowej. Dzięki zwycięstwu – choć z wielkim trudem – duetu Fyrstenberg-Matkowski nasi rodacy wciąż mają szanse pokonać Chorwację. Z kolei na Śląsku rozpoczęła się pierwsza runda kwalifikacyjna do turnieju Katowice. Spośród startujących czterech Polek tylko jedna zdołała przejść do następnej fazy.

Fyrstenberg-MatkowskiPucharDavisa

  • Puchar Davisa

Polacy bardzo źle zaczęli zmagania w Pucharze Davisa, przegrywając dwa mecze. Dzisiejszy pojedynek duetu Fyrstenberg-Matkowski był kluczowy w kontekście dalszej nadziei Polaków na udział we wrześniowych barażach. Michał i Marcin na szczęście pokonali Chorwatów i dzięki temu nadal Biało-Czerwoni mają szanse na ww. baraże. Chorwacja prowadzi obecnie 2:1. Nasza para musiała się w sobotnie popołudnie bardzo namęczyć, żeby wygrać. Dopiero piąty set rozstrzygnął losy spotkania. Poza tym rozegrano aż trzy tie-breaki.

Jutro o godz. 12:00 zmierzy się z Marinem Ciliciem. Jeśli „Jerzyk” nie zwycięży nad starszym o dwa lata rywalem, to kolejny pojedynek, tj. kontra Borna Corić, nie będzie już miał znaczenia. W przypadku wygranej Janowicza ostatnie starcie z udziałem Przysiężnego zadecyduje o powakacyjnych barażach i ciągłej możliwości zakwalifikowania się Polski do Grupy Światowej.

Fyrstenberg/Matkowski – Draganja/Pavić 6:7[1], 7:6[4], 4:6,  7:6[2], 6:4

  • Katowice (kwalifikacje do turnieju głównego)

W eliminacjach do wystąpiły cztery Polki. Niestety, tylko jedna, mianowicie Paula Kania, przebrnęła pierwszą rundę (będą jeszcze dwie, czyli w sumie trzy). Odpadły zaś Zuzanna Maciejewska, Marta Kowalska oraz Katarzyna Pyka. Wszystkie zostały pokonane w dwóch setach.

Przeciwniczką Kani w II rundzie będzie Włoszka Maria Elena Camerin, która dziś wyeliminowała z dalszych występów Kowalską.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika