Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.05.2014

Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi

Jak wygrać przegrany mecz? W poniedziałkowy wieczór sopoccy koszykarze pokazali jak to zrobić pokonując Energę Czarnych 1 punktem w ostatnich sekundach meczu.

Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi

Po pierwszych ćwierćfinałowych meczach w Ergo Arenie awans Trefla wydawał się niemal pewny. Sytuacja uległa zmianie po dwóch porażkach sopocian na wyjeździe. Poniedziałkowe ponownie rozegrane w Trójmieście wcale nie zapowiadało się dobrze. Od pierwszej syreny gospodarze nie mogli się wstrzelić, co słupszczanie regularnie wykorzystywali.

Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi

Gdy w piątej minucie ostatniej kwarty „żółto – czarni” tracili 15 punktów do rywali, nawet klub kibica stracił nadzieję na zwycięstwo. Jak się okazało był to kluczowy moment meczu, którego bohaterem został Adam Waczyński, redukując przewagę kilkoma rzutami za 3 punkty.

Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi

Taka zmiana sytuacji natychmiast zmotywowała resztę zespołu i pozwoliła w niesamowity sposób wyjść Treflowi na prowadzenie. Zdezorientowanym gościom nie udało się odrobić straty na czas, co dało sopockiej drużynie awans do półfinału.

Trefl Sopot w półfinale Tauron Basket Ligi

Już 15 maja Trefl Sopot zmierzy się w Zielonej Górze ze Stelmetem.

Punkty w Treflu: Waczyński 18, Leończyk 13, Michalak 10, Vasiliauskas 9, Jeter 9, Nicholson 6, Majstorović 6, Stefański 4, Brembly 0, Buterlevicius 0

(fot. Maciej Nowotnik)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika