Wimbledon, 1. dzień: wygrana Radwańskiej, przegrana Kani | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.06.2014

Wimbledon, 1. dzień: przegrana Kani, przerwany mecz Radwańskiej

Za nami pierwszy dzień Wimbledonu. Na poniedziałek były zaplanowane dwa mecze Polek: Paula Kania mierzyła się z Na Li, natomiast Agnieszka Radwańska rywalizowała z Andreeą Mitu. Kania przegrała z rozstawioną z numerem 2 Chinką 5:7, 2:6. Radwańska z kolei musiała przerwać swój pojedynek przy stanie 4:2 z powodu opadów deszczu.

WielkoszlemowyWimbledon

Kania zadebiutowała właśnie w wielkoszlemowych zawodach. Mimo że przegrała pojedynek z Li, można pochwalić ją za postawę przynajmniej w pierwszym secie. na samym początku spotkania przełamała Chinkę, a następnie wygrała swoje podanie. Do stanu 5:4 obie tenisistki wygrywały własne serwisy. Przy wyniku 3:2 Li, co prawda, miała szansę na przełamanie, ale Kania zdołała się obronić. Tak się jednak nie stało, kiedy Polka serwowała po wygraną w pierwszej partii. Chinka wykorzystała już pierwszego break pointa i doprowadziła do remisu, tj. 5:5. Odtąd tylko wygrywała gemy i ostatecznie zwyciężyła 7:5.

W drugim secie Kani nie wychodziło już tyle zagrań, w rezultacie czego to Li wyszła na dwugemowe prowadzenie, gdy przełamała na początku Polkę. Następnie doszło do małej dekoncentracji u Chinki i po raz drugi w meczu Kania przełamała swoją rywalkę. Potem gemy wygrywała jedynie doświadczona tenisistka z Azji i było już 5: dla niej. Mimo dwóch piłek meczowych w siódmym gemie Polce udało się obronić i wygrać kolejne punkty, dzięki czemu po raz trzeci przełamała Li. W drugiej partii Kani nie szło pod względem serwisowym, dała się przełamać po raz kolejny (szósty z rzędu) i tym samym Chinka wygrała 6:2. Potyczka ta trwała blisko 80 minut.

Warto przypomnieć, że Kania wzięła udział w Wimbledonie dzięki trzem wygranym pojedynkom w kwalifikacjach do tej imprezy.

Na kort wyszła wczoraj również Radwańska, ale rozegrała tylko sześć gemów, ponieważ trzeba było przerwać spotkanie po siedemnastu minutach z powodu deszczu. Jako że Radwańska i Mitu późno rozpoczęły pojedynek, nie zdążyły go dokończyć tego samego dnia. prowadzi 4:2 (przełamała raz Rumunkę). Co ciekawe, aż trzy gemy w tym spotkaniu zakończyły się do zera, dwa z nich bez straty punktów wygrała Mitu.

  • Mecze Polaków we wtorek (2 dzień zawodów)

Na korcie nr 2 około godz. 4.30 pojawi się A. Radwańska i dokończy swój mecz z Mitu. Mniej więcej o godz. 17.30 na tym korcie rywalizować będzie siostra Agnieszki, Urszula. Jej przeciwniczką będzie Angelique Kerber.

Na korcie nr 3, na godz. 2.30, zaplanowano pojedynek Michała Przysiężnego z Lleytonem Hewittem. O tej samej porze, tyle że na korcie 17 i 18, rozpoczną się starcia kolejno Jerzego Janowicza z Somdevem Devvarmanem i Katarzyny Piter z Andreą Petkovic. Z kolei na korcie 4, również o tej samej godzinie, ustalono spotkanie Łukasza Kubota z Janem-Lennardem Struffem.

Tak więc dzisiaj na trawiastych kortach Wimbledonu sześcioro Polaków rozegra swoje mecze.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika