Wimbledon, kwalifikacje: tylko Kania gra dalej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.06.2014

Wimbledon, kwalifikacje: tylko Kania gra dalej

Dzisiaj rozpoczęły się kwalifikacje kobiet do startującego w najbliższy poniedziałek jedynego wielkoszlemowego turnieju na trawie w sezonie, czyli Wimbledonu. Paula Kania i Magda Linette rozegrały dziś mecze w ramach pierwszej rundy, ale tylko ta pierwsza zdołała wygrać.

TenisTrawa

Kania rywalizowała z Rosjanką Poliną Vingradovą, którą pokonała 6:3, 6:2. Polka tylko dwa razy w meczu straciła swoje podanie, natomiast jej rywalka aż sześć razy dała się przełamać. Kania w kolejnej rundzie zagra z Francuzką Claire Feuerstein także wygrała dziś 2:0. Polska tenisistka mierzyła się już z Feuerstein, mianowicie w styczniu tego roku podczas kwalifikacji do Australian Open. Wówczas lepsza okazała się francuska zawodniczka.

Linette z kolei nie dała rady Ukraince Ludmile Kiczenok. zakończył się wynikiem 6:7[6], 1:6. Co ciekawe, Polka wcześniej dwukrotnie rywalizowała z Kiczenok i zwyciężyła nad nią za każdym razem 2:0.

Poza tym obecnie odbywają się dwa turnieje przed Wimbledonem: w Eastbourne (Anglia) i Den Bosch (Holandia). W tej pierwszej miejscowości wystąpili dziś Mariusz oraz Alicja Rosolska. Fyrstenberg wespół z Australijczykiem Chrisem Guccione został wyeliminowany przez braci Skupskich 4:6, 6:7[1], Rosolska zaś zdołała uzyskać jedynie trzy gemy w parze z Hiszpanką Silvią Soler Espinosą przeciwko węgiersko-chińskiemu duetowi Babos-Hsieh.

W Den Bosch Biało-Czerwonych reprezentował tylko Tomasz Bednarek. Wraz z partnerem deblowym Czechem Lukasem Dlouhym pokonali duet Brown-Kontinen z tzw. dziką kartą 7:6[4], 6:4. W ćwierćfinale polsko-czeski duet zmierzy się z parą Gonzalez-Lipsky, którzy są rozstawieni z numerem 4.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika