Obywatele 20 krajów będą mogli wjeżdżać do Rosji na trzy bez wiz | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.11.2013

Obywatele 20 krajów będą mogli wjeżdżać do Rosji na trzy dni bez wiz

rosyjskie przygotowują przepis, na mocy którego obywatele 20 krajów będą mogli przebywać na terytorium Rosji trzy dni bez wiz – donosi Komsomolska Prawda. Jest jednak jeden warunek: trzeba kupić bilet jednej z rosyjskich linii lotniczych.

ruch bezwizwy

Ponadto będzie on stosowany tylko do tych turystów, którzy skorzystają z 11 lotnisk rosyjskich, w tym moskiewskich: Szeremietewo, Domodedowo oraz Wnukowo. Z udogodnień będą mogli korzystać obywatele Francji, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Finlandii, Grecji, Kanady, Australii, Japonii, Korei Południowej, USA i Singapuru.

Rosyjscy eksperci uważają, że nowe przepisy mogą zwiększyć blisko o połowę ruch turystyczny do Rosji. Teraz wskaźnik ten jest niski, znajduje się na jednym poziomie z Hondurasem.

30 października weszło w porozumienie dotyczące ułatwień w ruchu wizowym, podpisane w końcu ubiegłego roku między Rosją i Japonią. W określonych warunkach można wyjechać z Rosji do Kraju Wschodzącego Słońca nawet na trzy lata.

Nie tak dawno Korea Północna zdecydowała się na ułatwienia dla turystów. Teraz można podróżować do Korei Północnej przez cały rok. koreańskie zniosły bowiem zakaz wjazdu turystom na terytorium swojego kraju obowiązujący od połowy grudnia do połowy stycznia.

Źródło: Komsomolska Prawda
Opracował: Zenon Lica

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika