W Syrii nadal trwa wojna domowa. Giną ludzie. Media o tym milczą... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.04.2014

W Syrii nadal trwa wojna domowa. Giną ludzie. Media o tym milczą…

Arabska wiosna była porównywana do Wiosny Ludów. Niestety, nie wszędzie przyniosła oczekiwany efekt. Przykładem chociażby jest Syria, w której nadal trwa wewnętrzny konflikt polityczny. Nie widać końca kryzysu. Czy świat boi się zareagować?

syria

Syria stała się nagle czarną dziurą dla mediów. Mainstream zapomniał, że w Syrii nadal trwa wojna domowa, że Baszar Al-Asad nie zamierza ustąpić pomimo krwawej rewolucji. Około 100 – 150 tysięcy osób zostało zabitych. Nikogo to chyba już nie interesuje.

Takie liczby wywierają jakiekolwiek wrażenie na małym odsetku społeczeństwa. Co dalej? Czy może dojść do czarnego scenariusza? Czy jest wśród nas jakiś śmiałek, który odważyłby się go naszkicować?

Syryjczycy tak jak Ukraińcy zapragnęli wolności. Można zadać pytanie: Czy wcześniej nie mieli takiego pragnienia? Odpowiedź wydaje się prosta. Każdy z nas je posiada, ale są osoby, którym ono mocno przeszkadza, są osoby, które niekiedy posuwają się do krwawych środków perswazji.

Śmierć w Syrii jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Widać statystykach, jakie zebrała żniwo. 2 mln ludzi uciekło stamtąd w poszukiwaniu lepszego życia. Jest to chyba najbardziej polityczny krwawy kryzys wewnętrzny w XXI w.

Śmierć jest czymś oswojonym przez media informacyjno-mainstreamowe, co chwilę w serwisach przewija się ten rzeczownik np. w wypadku samochodowym zginęło 6 osób, 4 zostały ranne… Informacja trwa bardzo krótko, czym szybki komentarz i temat się urywa. Jakby go nie było. Telewizja jest prostu oswojona ze śmiercią. Zdjęcia robione nieboszczykom, kto kiedyś o tym w ogóle by pomyślał, dziś praktycznie w co drugim serwisie informacyjnym pokazywane jest zdjęcie szczątków samochodu (…).

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika