"Zimna wojna"? Sankcje wracają jak bumerang... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.03.2014

„Zimna wojna”? Sankcje wracają jak bumerang…

Trwa propagandowy show dyplomacji USA i Rosji. Oto w odpowiedzi na czarną listę urzędników rosyjskich, którzy nie otrzymają wizy do USA, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji opublikowało własną, dotyczącą amerykańskich przedstawicieli establishmentu.

MSZ_Rosja
Jak podaje rosyjska KP, w odpowiedzi na decyzję administracji USA z dnia 17 marca br. na zastosowanie sankcji wobec rosyjskich urzędników i deputowanych do Rady Zgromadzenia Federalnego jako kary za poparcie referendum na Krymie, rosyjski MSZ wydał dokładnie taką samą decyzję w odniesieniu do amerykańskich urzędników i prawodawców.

Rosyjskie MSZ w oświadczeniu stwierdza, że na każdy wrogi zarzut będzie odpowiednio reagować:

– Wielokrotnie ostrzegaliśmy, że stosowanie sankcji jest obosieczną bronią  i jak bumerang uderzy w  USA. Wydaje się jednak, że amerykańska administracja  nadal ślepo wierzy w skuteczność tych metod, zaczerpniętych z arsenału przeszłości  i nie chce się przyznać, co jest sprawą oczywistą: mieszkańcy Krymu demokratycznie i  w pełnej zgodności z prawem międzynarodowym oraz Kartą ONZ głosowali za zjednoczeniem z Rosją, Amerykanie powinni zaakceptować i szanować ten wybór.

Rosyjska „czarna lista”

1. Caroline Atkinson – zastępca prezydenta ds. Bezpieczeństwa Narodowego
2. Daniel Pfeiffer – asystent prezydenta
3. Benjamin Rodc – asystent prezydenta
4. Harry Reid – lider większości w Senacie USA
5. John Beyner – Marszałek Izby Reprezentantów  USA
6. Robert Menendez – przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych
7. Mary Landrieu – senator
8. John McCain – senator
9. Daniel Coates – senator
 

Źródło: KP

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika