Gdańszczanie skarżą się na dziury - urzędnicy każą czekać. ZDiZ o remontach dróg w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.02.2012

Gdańszczanie skarżą się na dziury – urzędnicy każą czekać

codziennie otrzymuje nowe zgłoszenie dotyczące zniszczonej nawierzchni drogowej. Niestety – jak twierdzą urzędnicy – jest zbyt zimno, aby rozpocząć poważne naprawy.

Po każdej zimie stan dróg w całym Trójmieście jest straszny.

Po każdej zimie w całym Trójmieście jest fatalny.

– Ponieważ obecne warunki pogodowe (zbyt niska temperatura powietrza, zamarznięty grunt) nie pozwalają jeszcze na większe roboty, w chwili obecnej prowadzone są naprawy doraźne tych miejsc, które stanowić mogą potencjalne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje gdański ZDiZ.

Codziennie do ZDiZ wpływa od 5 do 10 zgłoszeń o dziurach w gdańskich jezdniach. Około 70% z nich naprawiane jest na bieżąco, pozostałe poczekać muszą na polepszenie się pogody.

W pierwszej kolejności uzupełniane są ubytki na głównych ciągach komunikacyjnych. W najbliższym czasie remontowane będą m.in. al. Grunwaldzka, Trakt św. Wojciecha i ul. Jana z Kolna.

Od początku stycznia na doraźne naprawy Zarząd Dróg i Zieleni wydał już ok 400 tys. złotych. Naprawa 1 m² ubytku w nawierzchni (głębokość ubytku 8 cm), to koszt ok. 80 zł.

– Po każdej zimie muszą naprawiać drogi, bo te są źle wybudowane – mówi pan z Gdańska, emerytowany inżynier. – W przetargach wybiera się najtańszego wykonawcę, a najtańszy znaczy najgorszy. Przez taka słabą robotę, po każdej zimie konieczne są naprawy, co łącznie o wiele więcej kosztuje niż wybór porządnego wykonawcy drogi. Ale urzędników nic to nie obchodzi.

Mieszkańcom pozostaje zatem zgłaszanie urzędnikom złego stanu dróg, a w przypadku uszkodzenia auta mogą wystąpić o odszkodowanie.

Zgłoszenia o dziurach w gdańskich drogach należy przekazywać Dyżurnemu Inżynierowi Miasta, pod numerem tel. 58 52-44-500 (całodobowo).

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika