Konieczna modernizacja przystanku Gdynia Redłowo | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.12.2015

Konieczna modernizacja przystanku Gdynia Redłowo

Koniecznym jest przeprowadzenie kolejnej dużej inwestycji, tym razem chodzi o przystanek Gdynia Redłowo.

gdynia

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim oraz i chorujące na różne schorzenia ruchowe, nie mają możliwości korzystania z przystanku SKM ze względu na brak infrastruktury: windy, podjazdu, infrastruktury dla osób niepełnosprawnych.

Przystanek nie jest przystosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne.
Obecny stan jest bardzo niepokojący, ponieważ uniemożliwia swobodne korzystanie z przystanku.

Jest jeden możliwy sposób rozwiązania tego problemu R1; przeprowadzenie modernizacji przystanku w roku 2016. Wybudowanie nowoczesnej infrastruktury na tym przystanku jest konieczne.

Spółka Trójmiasto ma bardzo dużo opóźnienie w przedmiocie przeprowadzenia modernizacji dworca SKM Gdynia Redłowo. Kontrolę w tej sprawie przeprowadzi Urząd Marszałkowski.

Należy zauważyć, że Spółka Trójmiasto jest instytucją użytku publicznego, dlatego też nie powinno być tak, że i niepełnosprawne nie mogę korzystać transportu publicznego.

Modernizacja przystanku Trójmiasto w 2016 roku jest konieczna. Sprawa jest też w zainteresowaniu Rzecznika Praw Obywatelskich.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika