Nowe rozwiązanie dla gdyńskich Działek Leśnych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.10.2015

Nowe rozwiązanie dla gdyńskich Działek Leśnych

W drugiej połowie 2016 Gdynia będzie miała nowe rozwiązanie infrastrukturalne dotyczące Dzielnicy Działki Leśne i Centrum Gdyni.

Nowe rozwiązanie dla gdyńskich Działek Leśnych

Gdynia rezygnuje z budowy tunelu w ciągu komunikacyjnym ulic: Śląskiej, 10 Lutego przez ulicę Podjazd, ale czy to oznacza, że problemy mieszkańców nie będę rozwiązane?

Miasto planowało wybudowanie tunelu przez rozbudowanie skrzyżowania ulic 10 Lutego z ulicą Dworcową i Podjazd. Miasta przegotowało całą dokumentacje projektową wedle założenie koszt całej inwestycji miał wynieść 23 mln zł. Następnie przystąpiono do opracowania dokumentacji projektowej dla budowy tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym łączącego ulicę Morską z ulicą Dworcową.

Ale jak to często bywa, w trakcie prac projektowych biuro projektów napotkało na problem z nasypem kolejowym. Stwierdzono, że zaplanowana nie jest możliwa do realizacji.

Przyczyny:

  1. mogła zagrozić bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
  2. była za droga w jej realizacji.

Jednak miasto, jak informuje Marek Stępa, nie zrezygnowano z rozwiązania tego problemu i w II kwartale 2016 roku planuje przeprowadzenie:

1) Do końca Stycznia 2016 roku będzie ukończona nowa dokumentacja projektowo budowlana która zakłada: budowę ciągu pieszo rowerowego z jednoczesnym podcięciem ściany istniejącego wiaduktu.
2) Przewidywany koniec prac budowlanych jest to II połowa 2016 roku.

Miejmy nadzieje, że tym razem dotrzyma terminu rozpoczęcia prac budowlanych tej ważnej inwestycji dla mieszkańców Gdyni.

Moim zdaniem mimo oczywistych względów bezpieczeństwa ta ma bardzo duże opóźnienie. Trzeba zauważyć, iż przedmiotowa inwestycja jest bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika