Karnowski pozywa do sądu klub COCOMO | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.09.2014

Karnowski pozywa do sądu klub COCOMO

Prezydent Sopotu chce walczyć w sądzie z klubem COCOMO. Już złożył wniosek do sądu o zaprzestanie działalności klubu.

karnowski

Prezydent Sopotu wystąpił na drogę prawną przeciwko Agencji Reklamowo-Marketingowej „EVENT” o zaprzestanie w prowadzonej działalności gospodarczej w formie klubu COCOMO w Sopocie następujących czynów nieuczciwej konkurencji:

  • namawiania przechodniów przez pracowników pozwanej lub inne osoby wykonujące usługi na rzecz pozwanej, do skorzystania z usług klubu pozwanej, znajdującego się w Sopocie, który obecnie nosi nazwę COCOMO;
  • sprzedaży napojów, alkoholi i napojów alkoholowych za cenę rażąco zawyżoną;
  • wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów w celu sprzedaży towarów lub usług pozwanej;

W przypadku nieuwzględnienia żądania sformułowania w piśmie procesowym Karnowski wniósł o nakazanie podmiotowi zaprzestania dalszych naruszeń dóbr osobistych Gminy Miasta Sopotu w postaci dobrego imienia (renomy) i wiarygodności poprzez nakazanie zaprzestania stosowania we wskazanej działalności następujących praktyk:

  • namawiania przez pracowników pozwanej lub inne osoby wykonujące usługi na rzecz pozwanej na podstawie umowy cywilnoprawnej, przechodniów do skorzystania z usług klubu pozwanej, znajdującego się w Sopocie, który obecnie nosi nazwę COCOMO;
  • sprzedaży napojów, alkoholi i napojów alkoholowych za cenę rażąco zawyżoną;
  • wykorzystywania stanu nietrzeźwości klientów w celu sprzedaży towarów lub usług pozwanej.

W imieniu Gminy pozew został złożony dziś w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Prawnicy, którzy reprezentują Gminę w tym postępowaniu zawnioskowali o udostępnienie danych tych wszystkich poszkodowanych klientów klubu, którzy w czasie jego funkcjonowania zgłosili się na policję. Prawnicy chcą by poszkodowani wystąpili w charakterze świadków.

– Funkcjonowanie takiego klubu w centrum miasta, gdzie promotorki (panie, które „łowią” klientów) są nieustępliwe, wielokrotnie nagabują tę samą osobę budzi ogromny sprzeciw mieszkańców oraz gości i jest niedopuszczalne z punktu widzenia wizerunku miasta – tłumaczy Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Pamiętajmy, że ulica Bohaterów Monte Cassino – sopocki deptak – jest często odwiedzana przez rodziny z małymi dziećmi. Ofiarami działalności COCOMO bardzo często są goście z innych części Polski lub obcokrajowcy, którzy opuszczają klub i nasze miasto w poczuciu, że zostali oszukani. Wszystko to przynosi miastu złą sławę i źle wpływa na opinię o naszym kraju, mieście i innych sopockich lokalach.

Prezydent wystosował pismo do prezydentów wszystkich 23 miast, w których mieszczą się kluby. Zaapelował w nim by oni także dołączyli do sopockiego pozwu lub w podobny sposób postąpili, pozywając klub.

Karnowski zasugerował również urzędom skarbowym, by uważniej prześledziły transakcje dokonywane w tych klubach, szczególnie w kwestii marż od produktów sprzedawanych w lokalach.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika