Polacy w nowej obsadzie sędziowskiej meczu Ligi Mistrzów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.12.2020

Polacy w nowej obsadzie sędziowskiej meczu Ligi Mistrzów

Polacy w nowej obsadzie sędziowskiej meczu Ligi Mistrzów pomiędzy a Basaksehirem Istanbul.

We wtorkowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami a Basaksehirem Istanbul doszło do niecodziennego wydarzenia. Spotkanie zostało przerwane w 14. minucie z powodu skandalu z rasizmem w tle, do którego doszło na boisku. W wyniku zdarzenia, piłkarze tureckiej drużyny postanowili opuścić boisko, po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał asystent trenera Pierre Webo.

Pierr Webo zasugerował, że sędzia Sebastian Coltescu nazwał go używając słowa”negru”, co po rumuńsku oznacza „czarny”. Precyzując, zdaniem Webo sędzia techniczny nazwał  go czarnoskórym.

Na znak wobec dyskryminacji ze względu na rasę, piłkarze obu drużyn odmówili dalszej gry i zeszli z boiska do szatni.

Europejskich Związków Piłkarskich wydała oficjalny komunikat w tej sprawie, stanowczo potępiając wszystkie przejawy dyskryminacji ze względu na rasę.

Ponadto podjęła decyzję o nowym składzie sędziowskim powołanym na środowe spotkanie pomiędzy drużynami: a Basaksehirem Istanbul.

Wznowiony mecz odbędzie się w środę o godz.18:55 w nowej obsadzie sędziowskiej. Poprowadzą go: Marcin Boniek i Bartosz Frankowski.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika