Prawo będzie wykładane w sopockim liceum | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.04.2013

Prawo będzie wykładane w sopockim liceum

Jacek Karnowski oraz prof. Jakub Stelina dziekan Wydziału Prawa i Administracji i prof. Anna Machnikowska prorektor ds. kształcenia UG podpisali dziś porozumienie pomiędzy Gminą Sopot, a Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Prawo będzie wykładane w sopockim liceum

Prawo będzie wykładane w sopockim liceum. (Fot. Fotobank.PL/UMS)

W ramach współpracy nauczyciele akademiccy UG będą od nowego roku szkolnego realizować cotygodniowe zajęcia z zakresu nauk prawnych i ogólnospołecznych dla młodzieży klas licealnych z rozszerzonym programem przedmiotów humanistycznych. Jednocześnie młodzież II LO uczęszczać będzie na wybrane wykłady organizowane na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Prawo będzie wykładane w sopockim liceum

Fot. Fotobank.PL/UMS

Forma i zasady współpracy, które zostały określone w Porozumieniu z pewnością wzbogacą ofertę edukacyjną sopockiej oświaty, wpłyną na wzrost prestiżu i popularności II LO i sprzyjać będą podnoszeniu jakości kształcenia.

Prawo będzie wykładane w sopockim liceum

Fot. Fotobank.PL/UMS

R1; Staramy się sopockiej młodzieży dać możliwość wszechstronnego rozwoju i przygotowania do studiów poprzez finansowanie dodatkowych przedmiotów wysoko specjalistycznych – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Naucza ich najlepsza, akademicka kadra Trójmiasta. Dzięki różnorodności oferowanych przedmiotów dodatkowych, młodzi ludzie mają możliwość sprawdzenia, na poziomie liceum, czy wymarzony kierunek studiów, jest tym faktycznie, który ich interesuje.

II Liceum Ogólnokształcące jest kolejną sopocką szkołą ponadgimnazjalną, która nawiąże bezpośrednią współpracę w zakresie edukacji z uczelnią wyższą.

Obecnie I LO realizuje program innowacyjny wspólnie z Wydziałem Architektury PG, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego mają możliwość wzbogacenia wiedzy uczęszczając na zajęcia szkolne prowadzone przez nauczycieli akademickich z Akademii Sztuk Pięknych, natomiast młodzież Zespołu Szkół Handlowych poszerza wiedzę i umiejętności na wykładach organizowanych przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika