MOPS Sopot: już można składać wnioski o alimenty | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.08.2012
Sopot | Autor: Redakcja

Sopot: już można składać wnioski o alimenty

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie informuje, że od sierpnia przyjmuje wnioski w sprawie ustalania prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2012/2013, który rozpoczyna się 1 października 2012 r.

Zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi, aby umówili się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę (tel. 058 551-61-63) w celu złożenia niezbędnych dokumentów – mówi z Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego sopockiego MOPS-u. Przygotowaliśmy kącik plastyczny dla dzieci, posiadamy również specjalne miejsce wyposażone w przewijak – dodaje Katarzyna Strzemieczna.

Przypominamy, że nie zmieniło się kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu alimentacyjnego i wynosi 725 zł netto na osobę w rodzinie. Osobą uprawnioną do świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest dziecko, które ma zasądzone od rodzica alimenty, jeżeli egzekucja alimentów jest bezskuteczna. Świadczenia z FA przysługują na dziecko do ukończenia przez nie 18 lat lub do 25 roku życia jeżeli dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej. Na dziecko posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, którego rodzic nie płaci zasądzonych alimentów, świadczenia przysługują bez względu na wiek dziecka.

Wymagane dokumenty o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego to m.in.

  1. wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego (wzór nastronie www.mopssopot.pl)
  2. zaświadczenie o bezskuteczności egzekucji od komornika sądowego
  3. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodzie osiągniętym przez członków rodziny w 2011 r.
  4. zaświadczenie potwierdzające uczęszczanie do szkoły (dotyczy osób powyżej 18 roku życia)
  5. odpis prawomocnego wyroku zasądzającego alimenty
  6. zaświadczenie od komornika o dokonanych wpłatach w 2011 roku
  7. zaświadczenie z ZUS o składkach zdrowotnych za rok 2011.

Wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyjmuje Dział Świadczeń
Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot, poniedziałek w godz. 12.00 – 17.00, wtorek – piątek w godz. 10.00 – 14.00, tel. 058 551-61-63, Sopot, Al. Niepodległości 876.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>