Sopot: tunel dla pieszych pod torami PKP - otwarty | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.04.2013

Sopot: tunel dla pieszych pod torami PKP – otwarty

Ułatwienia dla podróżujących – dla pieszych pod torami w kierunku ul. Kolejowej w Sopocie już otwarty.

tunel_sopot_1

ta realizowana była wspólnie z PKP Polskie SA. Miasto wsparło ją kwotą 1,6 mln złotych. Polegała na budowie podziemnego ciągu pieszego po zachodniej stronie torów kolejowych, który stał się częścią tunelu dla pieszych pod torami kolejowymi. Tunel łączy część ulicy Kolejowej z dojściem do ulicy Chopina i dojściem na perony PKP SA i SKM w Sopocie.

tunel_sopot_2

Z uwagi na realizowaną inwestycję przebudowy dworca i rewitalizację terenów przydworcowych, wejście do tunelu od strony ul. Chopina od poniedziałku (22 kwietnia) jest zamknięte.

tunel_sopot_3

Inwestycja została zrealizowana na terenie należącym do od granicy terenu kolejowego z wyjściem poprzez zadaszoną pochylnię i schody pomocnicze.

tunel_sopot_4

Konstrukcja tunelu jest żelbetowa. Posadzka pochylni i schodów z płyt granitowych płomieniowanych. Zadaszenie nawiązuje w formie do przebudowanej na peronie SKM wiaty zabytkowej z dachem dwuspadowym i przęsłami dwusłupowymi o konstrukcji żeliwno-drewnianej.

tunel_sopot_5

– Bardzo mnie cieszy, że wreszcie kończą się uciążliwości związane z budową peronu dalekobieżnego. Nowe, jasne i estetyczne przejście oraz dostęp do dworca od Alei Niepodległości poprawi funkcjonalność całego kompleksu dworcowego, łącznie z budowanymi w ramach PPP nowymi obiektami – nie kryje zadowolenia Bartosz Piotrusiewicz, Sopotu.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika