Rekrutacja do przedszkoli w Sopocie. Wolne miejsca w przedszkolach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.02.2013

W poniedziałek rusza rekrutacja do sopockich przedszkoli

Na stronie internetowych poszczególnych przedszkoli można będzie pobrać odpowiedni formularz, który po wypełnieniu należy złożyć w wybranej placówce.

W poniedziałek rusza rekrutacja do sopockich przedszkoli

– Rodzice powinni złożyć formularz tylko w jednym przedszkolu. Jeśli rodzic złoży podanie w kilku placówkach, jesteśmy w stanie to zweryfikować. Wówczas ponad liczbowe zgłoszenia będą eliminowane – informuje Piotr Płocki Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sopocie.

Zapisy rozpoczną się 4 marca i potrwają do 16 kwietnia. 22 kwietnia listy przyjętych zostaną wywieszone w poszczególnych placówkach.

Sopot na wrzesień 2013 roku planuje utworzyć 730 miejsc w 30 oddziałach przedszkoli. Ofertę uzupełniają 3 przedszkola niepubliczne w których jest około 120-130 miejsc.

– Oceniając sytuację demograficzną Sopotu i biorąc pod uwagę sieci w przedszkolach przewidujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych liczba oferowanych miejsc będzie dostateczna. Każdy rodzic, który ma dziecko w wieku 3-6 lat powinien znaleźć dla niego miejsce w przedszkolu – opowiada Piotr Płocki.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>