Stabilizuje się sytuacja pogodowa na Pomorzu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.12.2013

Stabilizuje się sytuacja pogodowa na Pomorzu

Według aktualnych prognoz wiatr wieje na Pomorzu z prędkością od 35 do 55 km/h, w porywach do 80 km/h. Mimo obserwowanych tendencji spadkowych nadal prowadzone są działania monitorujące.

Stabilizuje się sytuacja pogodowa na Pomorzu

Trwa również usuwanie awarii energetycznych. Według informacji przekazywanych do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego na Pomorzu bez prądu pozostaje wciąż blisko 39 tysięcy odbiorców.

Energa – Operator na swojej stronie internetowej podaje aktualne dane dotyczące awarii i prognozowanego czasu ich usunięcia. Stopniowo maleje również liczba interwencji straży pożarnej, która od 4 grudnia br. wzywana była do 731 zdarzeń związanych z wiatrołomami. Odnotowano również 58 interwencji związanych z intensywnymi opadami śniegu.

Wiatr wiejący z kierunku północno – zachodniego sprawił, że podniósł się poziom wody na Bałtyku. W Ustce, Władysławowie, Helu, Gdyni, Porcie Północnym oraz w Sobieszewie przekroczone są stany alarmowe. Wahania poziomu wody są jednak niewielkie, a prognozy pogody przewidują stopniowe słabnięcie siły wiatru. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie otrzymało żadnych zgłoszeń o podtopieniach.

Stabilizuje się również sytuacja na pomorskich drogach, które w zdecydowanej większości są przejezdne. Na mniejszych drogach, w skutek nawiewania śniegu z pól, lokalnie wciąż mogą się jednak tworzyć zaspy. Kierowcy powinni więc zachować ostrożność.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>