Współpraca UE i Korei Południowej ws. 5G | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.06.2014

Współpraca UE i Korei Południowej ws. 5G

Unia Europejska i Korea Południowa zgodziły się w tym tygodniu wzmocnić współpracę w celu wspólnego opracowania technologii mobilnych 5G.

UE_KoreaPołudniowa

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem UE obie strony podpisały w poniedziałek w Seulu wspólną deklarację w sprawie strategicznej współpracy w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) i 5G. Porozumiały się także co do pogłębienia dyskusji w obszarze Net Futures (sieć i komunikacja, 5G, chmura obliczeniowa), elemencie dotyczącym stosunków z ICT.

Obie strony będą również pracować na rzecz skoordynowanego połączenia dla propozycji projektów badawczych, który zostanie uruchomiony w 206 roku.

Technologia 5G, która może być nawet 1000 razy szybsza niż obecnie dostępna usługa 4G, jest teraz w początkowej fazie rozwoju.

UE i Korea Południowa znacząco inwestują w technologię 5G. W grudniu 203 r. Komisja Europejska, organ wykonawczy UE, zainicjowała Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP) w odniesieniu do 5G. UE zainwestuje 700 milionów euro (950 milionów dolarów) w ciągu najbliższych siedmiu lat w 5GPPP w ramach programu Horyzont 2020.

Korea Południowa zainwestowała w ww. projekt i koordynuje na bieżąco poprzez Forum 5G, na którym odbywają się również inne, ważne inicjatywy publiczne i przemysłowe prowadzone w Chinach, Tajwanie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Xinhua

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika