Dwulatek umarł w aucie z przegrzania. Morderstwo z premedytacją? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.07.2014

Dwulatek umarł w aucie z przegrzania. Morderstwo z premedytacją?

Początkowo za amerykańskiego chłopca R1; Coopera nikogo nie oskarżano. Uważano, że jest ona wynikaniem fatalnego przeoczenia ojca. Ale coraz więcej szczegółów wskazuje na morderstwo zaplanowane przez oboje rodziców.

Rodzice i znajomi w drodze na pogrzeb dwuletniego Harrisa Coopera

Rodzice i znajomi w drodze na pogrzeb dwuletniego Harrisa Coopera


Dwuletni Cooper umarł pozostawiony na kilka godzin w samochodzie na parkingu przy zewnętrznej temperaturze blisko 30 stopni C. Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo? Ojciec zostawił dziecko w samochodzie przy swoim miejscu pracy w Atlancie (USA), twierdząc potem, że zapomniał zaprowadzić syna do żłobka. Został aresztowany w ubiegły czwartek. Policja ustaliła, że szukał on w internecie informacji, jak długo trzeba czekać, aż umrze w przegrzanym samochodzie. Oskarżony nie potrafił tego wyjaśnić. O współudział oskarżana jest teraz także matka chłopca. Według ustaleń policji przed śmiercią dziecka szukała w internecie informacji na temat temperatury, przy której umierają w samochodzie. Matka odpowiada z wolnej stopy.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika