Jeździł po mieście i strzelał z procy do samochodów. Uszkodził pięć aut, wybił dwie szyby | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.04.2013

Jeździł po mieście i strzelał z procy do samochodów. Uszkodził pięć aut, wybił dwie szyby

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z Gdańska, który od lutego do kwietnia br. strzelając z procy uszkodził pięć samochodów, wybił dwie szyby w oknach mieszkań oraz ukradł paliwo ze stacji paliw. Łącznie straty wyceniono na ponad 5 tys. zł. Odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki współpracy kryminalnych z Suchanina i komendy miejskiej.

policja_auto

Na początku kwietnia br. do komisariatu na Suchaninie zgłosili się Gdańska informując, że ktoś wybija szyby w ich samochodach, które parkują przed budynkami.

Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość tego wandala i wczoraj w mieszkaniu na Ujeścisku zatrzymali 26-latka podejrzewanego o te przestępstwa. Na widok mundurowych mężczyzna nie krył zaskoczenia. Jak się później tłumaczył funkcjonariuszom, jeździł samochodem po mieście i uszkadzał auta strzelając w nie z procy.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że w okresie od połowy lutego do początku kwietnia br. na osiedlach Siedlce, Suchanino i Wrzeszcz Górny gdańszczanin uszkodził łącznie pięć samochodów oraz wybił dwie szyby w oknach mieszkań, przy których stały zaparkowane auta. Straty pokrzywdzeni wycenili na ponad 00 zł

Niektórym pokrzywdzonym sprawca dwukrotnie uszkodził samochody. Dodatkowo śledczy ustalili, że w marcu br. 26-latek ukradł paliwo warte ok. 650 zł ze stacji paliw znajdujących się na Morenie i Przymorzu.

Wczoraj sprawca usłyszał siedem zarzutów uszkodzenia mienia oraz jeden zarzut kradzieży. Kradzież i uszkodzenie mienia zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. dziwny pisze:

    co trzeba miec w glowie , by tak jezdzic i wybijac szyby bez sensu?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika