Lębork: policjant pomógł zapobiec katastrofie kolejowej [FILM] | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.04.2013

Lębork: policjant pomógł zapobiec katastrofie kolejowej [FILM]

Policjant z lęborskiej drogówki pomógł zapobiec katastrofie na przejeździe kolejowym, na którym stanął autobus z dziećmi mimo zamykających się zapór. Na szczęście nie doszło do zderzenia, jednak kierowca autobusu odpowie przed sądem za usiłowanie nieumyślnego sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, za co może grozić nawet do 3 lat pozbawiania wolności.

Lębork: policjant pomógł zapobiec katastrofie kolejowej [FILM]

Policjant z lęborskiej drogówki zjeżdżając na zakończenie służby zauważył autobus wjeżdżający na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości zjazdu z niego z uwagi na inne pojazdy stojące w „korku”.

Policjanta zaniepokoiła ta sytuacja więc zaparkował motocykl i podszedł do kierowcy autobusu, a w tym momencie rozległ się dźwięk alarmu sygnalizującego nadjeżdżający pociąg i zaczęły zamykać się zapory. Jedna z nich zablokowała się o autobus. Siedzący w autobusie pasażerowie, w większości dzieci, zaczęli natychmiast w panice uciekać z tylnych siedzeń na przód pojazdu.

Policjant odłamał pękniętą zaporę blokującą autobus krzycząc do stojących przed autobusem kierowców pojazdów, aby zjechali na boki robiąc miejsce stojącemu za nimi autobusowi. Zaraz po przejechaniu przez kierowcę autobusu kilku metrów do przodu, przejechał pociąg. Szybka ocena sytuacji i reakcja policjanta, zapobiegła katastrofie.

Po całym zdarzeniu kierowca autobusu otrzymał mandat za zniszczenie zapór i wjazd na przejazd mimo braku możliwości zjazdu z niego. Ponadto całe zdarzenie znajdzie swój finał w sądzie, do którego trafi sprawa o usiłowanie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co może grozić kierowcy nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Zagłoba

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
  1. john pisze:

    Nie przesadzajmy ze ten policjant zapobiegl katoastrofie!!! Zachowal sie prawidlowo ale autobus chyba poradzilby sobie z ta zapora ktora policjant polamal jak zapalke. Takze na pochwale zasluguja tutaj kierowcy pojazdow przed autobusem ktorzy umozliwili zjazd z przejazdu.

    A poza tym dlaczego przejazd sie zamknal skoro auto stoi na przejezdzie????!!!!!!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika