Zgłosił fikcyjne włamanie do VW Passata | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.10.2012

Zgłosił fikcyjne włamanie do VW Passata

Policjanci z Komisariatu w Gdyni Chyloni ustalili, że 22 – letni mieszkaniec Gdyni zgłosił kradzież z włamaniem do swojego Passata, którą sam upozorował. Mężczyzna wymontował z pojazdu fabryczną nawigację i poduszkę powietrzną, a następnie zeznał, że wyposażenie Passata zostało ukradzione.

Mieszkaniec Gdyni zgłosił kradzież z włamaniem do swojego Passata, którą sam upozorował. (Fot. Matthias93)

W ubiegłym tygodniu wyjaśnił, że przestępstwa nie było. Za fikcyjne zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sierpniu br. do Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni zgłosił się 22 – letni mieszkaniec Gdyni, który zawiadomił, że z jego pojazdu została skradziona fabryczna nawigacja i poduszka powietrzna pasażera. Według pokrzywdzonego, nieznany sprawca włamał się do jego Passata i ukradł elementy wyposażenia pojazdu.

Policjanci wyjaśniający tą sprawę ustalili, że do takiego przestępstwa nigdy nie doszło. W ubiegłym tygodniu śledczy ponownie przesłuchali pokrzywdzonego, który przyznał się, że przed zgłoszeniem o przestępstwie sam wymontował elementy wyposażenia, a następnie zgłosił włamanie. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć dlaczego tak postąpił.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem 22 – latek naraził się na konsekwencje karne. Za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje gdyńska prokuratura.

Policjanci przypominają, że każda osoba składająca zawiadomienie o przestępstwie jest na wstępie wypełniania protokołu informowana o odpowiedzialności karnej za fikcyjne zgłoszenia. Skutki lekceważenia tego pouczenia mogą być bardzo dotkliwe, o czym w ostatnim czasie przekonało się już kilka osób zgłaszających wymyślone i upozorowane przestępstwa na terenie Gdyni.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika