"To, co zostało" - Jodi Picoult | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.09.2013

„To, co zostało” – Jodi Picoult

0 września do księgarń trafi najnowsza powieść Jodi Picoult pt. „To, co zostało”.

"To, co zostało" - Jodi PicoultTak jak w każdej powieści Picoult, czytelnik będzie musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniam i razem z główną bohaterką stanie w obliczu dylematu moralnego. Czy każdą zbrodnię można wybaczyć? Czy śmierć może być aktem łaski? Autorka stawia te pytania w kontekście II wojny światowej i umiejscawia sporą część akcji w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Polsce (najpierw w łódzkim getcie, później w obozie w Oświęcimiu). To najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult!

O książce

Ludzie doznają różnych strat, wielkich i małych. Można stracić kolejkę, cnotę, pracę. Głowę, serce albo rozum. Można stracić dom na rzecz banku, patrzeć, jak dziecko wyjeżdża na stałe na drugi kontynent, a mąż popada w demencję. Strata to nie tylko śmierć, a żal ma wiele postaci.

Osamotniona Sage Singer, zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się ze starszym panem, ulubieńcem lokalnej społeczności, emerytowanym nauczycielem. Pewnego dnia Josef prosi ją o nietypową przysługę: chciałby, aby pomogła mu umrzeć. Wyznaje, że nie jest tym, za kogo przez wiele lat się podawał. Mężczyzna skrywa straszną tajemnicę z przeszłości, sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej. Czy Sage zgodzi się mu pomóc? Czym będzie wówczas jej czyn: aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka czy wymierzeniem sprawiedliwości bezwzględnemu naziście? Czy ma do tego ?

proszynskiJodi Picoult jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „W naszym domu”. Jej przełożono na 34 języki, zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów na całym świecie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika