VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.07.2013

VW Mania 2013 – wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Od 26 do 28 lipca na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbędzie się piętnasta , czyli największy polski zlot fanów samochodów grupy Volkswagena. Starannie wyselekcjonowane, najbardziej spektakularne samochody z grupy VW, pojawią się wcześniej, w piątek, na specjalnym pokazie na Faktorii.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Piątkowa prezentacja na Faktorii to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich spektakli skierowanych do amatorów podkręconych samochodów.

Właściciele najlepszych projektów z całej Polski otrzymali imienne zaproszenia. Wyjątkowe samochody przygotowywane miesiącami na tą okazje doskonale wkomponowują się w otoczenie Faktorii. W trakcie spotkania uczestnicy, oraz goście, będą mogli zapoznać się z 15-letnią historią VW Manii, na specjalnie na ten cel przygotowanej prezentacji multimedialnej.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Planowane jest również przeprowadzenie szeregu sesji zdjęciowych do czasopism motoryzacyjnych, portali internetowych oraz kalendarza VWMania. Uczestnicy spotkania „Before Party Faktoria ” pod eskortą policji przejadą na teren zlotu, gdzie czekał na nich będzie wydzielony teren.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Wieczorną zabawę na terenie lotniska rozkręci aż czterech DJ-ów, w tym znana , dla której podczas VWManii nakręcony zostanie klip do jej najnowszego utworu. W tym roku wprowadzono kilka zmian organizacyjnych – począwszy od programu, sposobu ustawienia sektorów, powiększenia strefy Show&Shine i postawienia drugiej sceny, na zmianach w regulaminach poszczególnych konkursów skończywszy. Podczas imprezy planowane jest przeprowadzenie prób sprawnościowych, m.in. wyścigi na dystansie ¼ mili, wyścig na dochodzenie, pomiary Car Audio, konkurs S&S, a także innych atrakcji m.in. Taxi drift, stunt motocyklowy, loty widokowe.

Organizatorzy przewidują, że na płycie lotniska pojawi się 1600 – 2000 samochodów, oraz nawet 10 000 osób. VW Mania odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku.

Obecnie jest to największa impreza motoryzacyjna tego typu w Polsce. Przyjeżdżają na nią ludzie z całego kraju oraz z zagranicy.

Przedsięwzięciu patronują: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego i Dowódca 49 Bazy Lotniczej.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 7.8/10 (wszystkich: 4)
VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim, 7.8 out of 10 based on 4 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Zagłoba

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>