Marszałek i prezydenci o Kawińskiej: "Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu i aroganckim stylem zarządzania" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.06.2013

Marszałek i prezydenci o Kawińskiej: „Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu i aroganckim stylem zarządzania”

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydenci: Gdańska Paweł Adamowicz, Gdyni Wojciech Szczurek i Sopotu Jacek Karnowski, wystosowali wspólny list do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i odwołania dyrektor Pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej.

Oto treść listu:

NFZRozstrzygnięcie przez konkursu ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 203-2016 wyeliminowało z rynku usług medycznych wiele doświadczonych i renomowanych podmiotów opieki specjalistycznej. Powstało realne zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców Trójmiasta i okolic. W zaistniałej sytuacji uważamy, że postępowanie konkursowe powinno być unieważniane, zaś obowiązujące umowy aneksowane.

Kryteria konkursowe przyjęte przez NFZ nie uwzględniają kompleksowości i ciągłości oferowany usług, utrudniają dostęp pacjentów do opieki medycznej.

Domagamy się także odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania. W swojej pracy nie uwzględnia także strategicznego dokumentu jakim jest „Zdrowie dla Pomorza”.

Chaos – i tak duży w służbie zdrowia – potęguje nagła sieci placówek ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, powodując brak dostępu pacjentów do lekarzy specjalistów. Czekając w kilkutygodniowych, czasami wręcz miesięcznych kolejkach do lekarza specjalisty kilkaset tysięcy osób będzie musiało gwałtownie szukać innych, zakontraktowanych przychodni.
To igranie z życiem ludzi.

Mieczysław Struk, Paweł Adamowicz, Wojciech Szczurek, Jacek Karnowski


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika