Pomorskie SLD: Potrzebna pomoc ofiarom reform Balcerowicza | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.03.2015

Pomorskie SLD: Potrzebna pomoc ofiarom reform Balcerowicza

na zwołanej dziś konferencji prasowej stanęło po stronie osób poszkodowanych przez reformy, których autorem był Leszek Balcerowicz.

Mariusz Falkowski, Jarosław Szczukowski i Aleksander Lewandowski – przedstawiciele pomorskiego mówili o negatywnych skutkach reformy Balcerowicza.

– Mowa o tych wszystkich, którzy na skutek planu Balcerowicza stracili miejsca pracy, zostali zepchnięci na margines społeczny i do dziś nie są w stanie się podnieść – mówił Aleksander Lewandowski. – Takich ludzi są setki tysięcy.

– Gdy popatrzymy na największe pomorskie przedsiębiorstwa, widzimy, że większość z nich upadła – mówią pomorscy politycy. – Stało się tak m.in. na skutek działań Leszka Balcerowicza. Na Pomorzu albo przestało istnieć, albo jest na granicy upadku bardzo dużo firm. Choćby „”, „”, „”, , , producent makaronów „” w Malborku, cukrownia w Pruszczu Gdańskim i wiele innych dużych przedsiębiorstw, które zatrudniały setki albo tysiące ludzi. Dziś praktycznie nie istnieją. Wszystkim poszkodowanym w procesie transformacji należy się pomoc.

Projekt ustawy zaproponowanej w tej sprawie przez SLD szczegółowo opisuje zasady takiej pomocy i został złożony do laski marszałkowskiej.

Sonda

Czy ofiarom reform Balcerowicza należą się rekompensaty?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Mariusz pisze:

    Jesli takie ofiary gdziej sa. Ale gdzie?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>