Adam Hofman. To najprawdopodobniej koniec jego politycznej kariery | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.11.2014

Adam Hofman. To najprawdopodobniej koniec jego politycznej kariery

Pycha kroczy przed upadkiem, ale czasem kroczy zbyt szybko i upadek następuje ze sporym opóźnieniem. Tak należy chyba podsumować karierę polityczną (byłego) rzecznika PiS, Adama Hofmana i jego kolegów.

Adam Hofman. To najprawdopodobniej koniec jego politycznej kariery

Adam Hofman. Do dziś rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Czym młody poseł od zawsze zwracał na siebie uwagę? Arogancją i pychą. Wielu komentatorów, wśród nich i ja, już kilka lat temu przewidywało, że Hofman skończy swoją karierę nagle i odejdzie w niesławie. Nikt chyba jednak nie spodziewał się tego, że będzie rzecznikiem aż tak długo.

słynnej aferze obyczajowej R1; tak nazwijmy incydent zarejestrowany podczas wyjazdowego posiedzenia partii – wydawało się, że Hofman będzie miał poważne kłopoty. Ale przyznać należy, że tamto zdarzenie było w istocie nieznaczące. Wówczas skończyło się na reprymendzie ze strony Jarosława Kaczyńskiego i groźnej minie.

Obecne problemy rzecznika partii są już znacznie większego kalibru. Według doniesień medialnych możemy mieć do czynienia z oszustwem, fałszowaniem dokumentów, a na samym końcu ze skandalicznym zachowaniem podczas przelotu samolotem. I choć ten ostatni zarzut dotyczy żon posłów PiS i jest najmniej istotny – mówi sporo na temat swoistej „konstrukcji kulturowej” uczestników zajścia – jak często mawia prezes PiS , oceniając swoich przeciwników politycznych.

Nic nie wskazuje na to, aby Adam Hofman miał jakiekolwiek szanse na utrzymanie funkcji rzecznika partii, co więcej, będzie mu bardzo trudno uchronić się przed wyrzuceniem z PiS. O ile doniesienia medialne mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, kariera polityczna Hofmana i kolegów, najprawdopodobniej właśnie się skończyła.

Ale musiała się skończyć, bo tak poważna „wpadka”, gdyby kierownictwo PiS nie zareagowało błyskawicznie i pryncypialnie, mogłaby w jakimś stopniu wpłynąć na wynik najbliższych wyborów. Bez Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego – PiS nie powinien jednak nic stracić.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. papa smerf pisze:

    Bez Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego PiS powinien tylko zyskać! Dosyć już tych aroganckich goownojadów.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika