Adamowicz z kolejnymi zarzutami. "Atmosfera wokół niego gęstnieje" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2018

Adamowicz z kolejnymi zarzutami. „Atmosfera wokół niego gęstnieje”

Kolejne zarzuty dla prezydenta Gdańska. Tym razem chodzi o zatajenie ok. 180 tys. zł w związku z oświadczeniem majątkowym za 2012 rok. wczoraj usłyszał w tej sprawie prokuratorskie zarzuty.

fot. UMG

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne – szacunkowa kwota, jaką w oświadczeniu majątkowym miał zataić Adamowicz to ok. 180 tys. zł: 150 tys. zł w gotówce, resztę w papierach wartościowych.

To już kolejne zarzuty dla prezydenta Gdańska. Wcześniej podejrzewany był o zaniżenie wartości swoich rachunków bankowych o około 150 tys. zł. Miał także zataić fakt uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym oraz fakt posiadania kilku mieszkań. Wątpliwości śledczych wzbudziła także deklarowana suma zgromadzonych oszczędności, które miały być znacznie zaniżone i tym samym oświadczenie miało być niezgodne ze stanem faktycznym.

Atmosfera wokół Adamowicza gęstnieje i wcale nie jest pewne, że na nowych zarzutach się skończy. Przypomnijmy, że od lat wokół prezydenta Gdańska pojawiają się poważne pytania dotyczące licznych realizowanych w mieście inwestycji deweloperskich mających wpływ na sytuację mieszkańców lokali komunalnych. Należy także przypomnieć, że na początku 2017 roku aresztowano kilka gdańskich urzędniczek z Wydziału Gospodarki Komunalnej. W tej sprawie oskarżonych zostały aż 43 osoby.

Mieszkańcy Gdańska mają także poważne wątpliwości dotyczące stosunkowo dużej liczby mieszkań w atrakcyjnych inwestycyjnie lokalizacjach, jaką jeszcze do niedawna posiadał Adamowicz.

Do wyjaśnienia pozostaje także m.in. sprawa – jednej z największych piramid finansowych w najnowszej historii Polski.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 8.3/10 (wszystkich: 6)
Adamowicz z kolejnymi zarzutami. "Atmosfera wokół niego gęstnieje", 8.3 out of 10 based on 6 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Zagłoba

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
 1. bandurki pisze:

  Nareszcie!!! Gdańszczanie czekali na SPRAWIEDLIWOŚĆ od lat!!

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +7 (oddano 9 głosów)
 2. tom53 pisze:

  p.Adamowicz ma zadarte rownezw gastronomi…nalezy wyjasnic kto dał pozwolenie na budowe ,,gniazda os-PO,,czyli lokalu Harnas w ciagu drogi do Opery Lesnej w Sopocie

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +4 (oddano 6 głosów)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>