Bogdan Chazan - miłośnik Hond. Jak wygląda majątek lekarza, o którym mówi cała Polska? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.07.2014

Bogdan Chazan – miłośnik Hond. Jak wygląda majątek lekarza, o którym mówi cała Polska?

Zaczynał od kilkudziesięciu tysięcy na koncie. Po siedmiu latach zgromadził ponad pół miliona złotych. Tak sprawując funkcję dyrektora warszawskiego szpitala św. Rodziny dorobił się Bogdan Chazan, który jest dodatkowo miłośnikiem aut marki Honda. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z jego oświadczeń majątkowych?

Bogdan Chazan - miłośnik Hond. Jak wygląda majątek lekarza, o którym mówi cała Polska?

O dyrektorze Chazanie zrobiło się głośno, gdy ten nie dopuścił do aborcji ciężko okaleczonego dziecka. Twierdził wówczas i nadal twierdzi, że każde życie trzeba chronić. Jednak nie zawsze był tego samego zdania. Wiele lat temu, jako lekarz ginekolog-położnik przeprowadzał aborcje, do czego zresztą się przyznał. Kiedyś sumienie mu na takie zabiegi pozwalało, dziś nie pozwala, choć już wtedy (kilkadziesiąt lat temu), będąc lekarzem, zapewne był człowiekiem w pełni świadomym, o ukształtowanych poglądach i zasadach etycznych.

Decyzja i postawa Chazana, o której dziś mówi cała Polska, okazała się niezgodna z prawem, co stwierdziły stosowne kontrole przeprowadzone w kierowanym przez niego szpitalu. Wnioski te potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Na szpital nałożono także karę finansową w wysokości 70 tys. zł.

– Gdyby pan Chazan przyjechał teraz do mnie do i zobaczył to życie, które uratował, to chyba by miał trochę inne podejście – powiedział w wywiedzie telewizyjnym prof. Romuald Dębski, ginekolog. – To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma wiszącą gałkę oczną, rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu, będzie umierało dzięki panu profesorowi jeszcze przez najbliższy miesiąc albo dwa, bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca. w końcu umrze z powodu jakiegoś zakażenia. To jest „sukces” pana profesora Chazana.

Bogdan Chazan, który swoją postawą skazuje dziecko na ogromne cierpienia i nieuchronna śmierć, a matkę na ciężkie traumatyczne przeżycia, zdaniem bardzo wielu nie zasługuje na miano lekarza. W ich opinii powinien zostać pozbawiony prawa wykonywania tego zawodu, bo sprzeniewierzył się jednej z fundamentalnych medycznych zasad, którą zna każdy medyk – „po pierwsze nie szkodzić”.

Nietrudno w aktualnej postawie Chazana, jakże odmiennej od tej sprzed kilkudziesięciu lat, gdy bez dzisiejszych refleksji dokonywał aborcji, zauważyć próby oczyszczenia własnego sumienia. Niestety czyni to nie własnym kosztem, a kosztem swoich pacjentów, którzy mają pokutować za wstydliwą przeszłość Chazana, mają zagłuszyć i oczyścić jego sumienie.

podczas swoich występów publicznych sprawia jak najgorsze wrażenie – człowieka złego, zacietrzewionego, bezrefleksyjnego, cynicznego, pełnego pogardy i nienawiści w stosunku do ludzi.

Warto zauważyć, że sprawując funkcję dyrektora szpitala dorobił się sporych pieniędzy. W pierwszym oświadczeniu majątkowym, złożonym w 2008 roku widnieje kwota 47008,42 zł, którą miał na koncie, do tego około 110 dolarów i około 800 euro. Z kolei w 2014 roku dysponuje już kwotą 546 025,98 zł, około 1100 dolarów i około 700 euro.

Stan posiadania nieruchomości nie zmienił się. Chazan posiada dom (własność hipoteczna) o powierzchni 205,2 m i wartości 703 tys. zł.

Wygląda także na to, że bardzo lubi samochody marki Honda. Miał Hondy Civic w różnych wersjach silnikowych, aktualnie ma także Hondę Jazz.

Jak widzimy, w ciągu kilku lat stał się bardzo bogatym człowiekiem. A ilu w tym czasie ludzi unieszczęśliwił i zamiast im pomóc, skazał na cierpienie? Tego już się chyba nie dowiemy…

Oświadczenie majątkowe Bogdana Chazana – rok 2008

Oświadczenie majątkowe Bogdana Chazana – rok 2014

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 8 komentarzy
Napisano
 1. Michał pisze:

  Bogdan Chazan okazał się psychopatycznym sadystą i powinien przestać być profesorem tytularnym oraz pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza.Okoliczności tak szybkiego wzbogacenia się niech zbada Policja Skarbowa i potraktuje go tak jak każdego innego obywatela.

  • Roland pisze:

   Co to znaczy „okoliczności tak szybkiego wzbogacenia się”? Ściga się majątki tych co do których są podejrzenia o kradzieży a nie każdego bogatego…

 2. Tomek pisze:

  Cóz za wyjątkowa złośliwość i hipokeyzja autora.
  Ludzie !
  500 tys. o tyle mniej więcsj wzrósł stan posiadania prof. Chazana przez …. 5 lat.
  prosta matematyka i .. około 8.300 miesięcznie. zakąłdając, że odkładał 50% zarobków, to zarabiał przez ten czas około 16-17 tys. zł miesiącznie.
  I co? To jest ten BARDZO BOGATY CZŁOWIEK ???\
  Profesor medycyny, praktykujący lekarz i dyrektor dużego specjalistycznego szpitala w stolicy. Czy autor tego paszkwila .. przeprasza, artykułu … chce powiedzieć że zarobki na takim poziomie to w tej sytuacji coś nadzwyczajnego???
  Paranoja.
  Ktoś się chyba z rozumem pożegnał.
  Żeby była jasność, sam zarabiam dużo mniej i wiem, ze MNÓSTWO ludzi żyje za 10 czy 20% tego.
  Ale ilu z nich jest doświadczonymi profesorami medycyny i do tego dyrektorami szpitali?

  • Imię... pisze:

   to zenada …..takie pieniadze ma wielu moich znajomych…lekarzy,muzyków,,artystów…to dla mnie bez znaczenia,co ma…natomiast kim jest ,to już ma.

 3. Ma z czego utrzymywać kochankę, bo dla kościoła katolickiego żyje w związku niesakramentalnym, czyli jest cudzołożnikiem.

 4. Daniel pisze:

  Niech zdycha Chazan tak, jak to dziecko. AMEN

 5. I czy to debilom umysłowym podoba się czy nie. Do czego można się jeszcze doczepić aby propagandowo obniżyć jego autorytet. To już taka propaganda żydokomuny. Zabijanie człowieka – to już dawne metody działania komuny i hitleryzmu. Oba te systemy zostały uznane za zbrodnicze, niestety znalazły zwolenników w chorym społeczeństwie.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika