Prokuratura przyjrzy się sprawie zabytkowej kamienicy w centrum Gdańska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.12.2017

Prokuratura przyjrzy się sprawie zabytkowej kamienicy w centrum Gdańska

Po naszej publikacji i reportażu filmowym pokazującym trudną sytuację lokatorów kamienicy w centrum Gdańska, sprawie postanowiła przyjrzeć się prokuratura. W tle mogą pojawić się wątki korupcyjne oraz przestępstwa urzędnicze.

Podczas rozmów z mieszkańcami kamienicy okazało się, że wątpliwości dotyczące działania gdańskich urzędników wzbudza ufundowany przez miasto remont jednego z lokali komunalnych, przy jednoczesnej odmowie remontów pozostałych. Czy w kamienicy zamieszkują lokatorzy uprzywilejowani? A może mamy do czynienia ze złamaniem prawa? Nieoficjalnie mówi się o dziwnych i wątpliwych relacjach pomiędzy lokatorem a urzędnikami, w komentarzach mieszkańców pojawiają się także wątki korupcyjne. Te zagadnienia prawdopodobnie sprawdzi prokuratura.

Kolejną wątpliwość zdaniem lokatorów budzi postawa miejskiego konserwatora zabytków, który ich zdaniem miał skreślić z ewidencji zabytków XIX-wieczną budowlę przy ul. Owsianej. Dodatkowe wątpliwości w tej sprawie budzi milczenie Urzędu Miejskiego, który nie odpowiada na ważne pytania w tej sprawie i nie udziela informacji o stanie prawnym kamienicy. To także wątek, któremu prawdopodobnie przyjrzy się prokuratura.

– W związku z treścią przekazanego artykułu prasowego dotyczącego sytuacji mieszkańców ul. Owsianej w Gdańsku podjął decyzję o przeprowadzeniu czynności sprawdzających przez właściwą miejscowo prokuraturę, którą jest Prokuratura Rejonowa -Wrzeszcz w Gdańsku – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dramat lokatorów w centrum Gdańska. Mogą stracić mieszkania [FILM]

współpraca: Bronisław Waśniewski-Ciechorski


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. grafoman pisze:

    Zagadkowa sprawa ,czyżby Adamowicz już sprzedał działkę deweloperowi mając nadzieje że lokatorzy będą cicho ?

  2. gdanszczanin pisze:

    Mamy oczywistą oczywistość że rządy Adamowicza to dewastacja Gdańska ,wyprzedaż gruntów ! Ewidentnie pachnie tu przekrętami i wysiedlaniem mieszkańców z centrum !

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika