Opublikowano: 8.01.2017

Hillsong koncertuje w Gdańsku

Modlitwa uwielbienia jest piękna i ujmująca. Duch Święty spoczywa na tych, którzy uwielbiają Boga w Trójcy Jedynego. Każdy uwielbiający Go, będzie miał okazję do spotkania się z całą rzeszą sobie podobnych, aby móc zamanifestować swoją wiarę.

Aleteia.pl

Nie wiele jest takich okazji, chociaż atmosfera dla wierzących w Boga, jest coraz lepsza. Na pewno, koncert zespołu w Ergo Arena w Gdańsku w dniu 27 stycznia jest okazją do zamanifestowania swojej wiary, oraz uwielbienia Boga co jest elementem tego manifestu.

Kim są?

Zespół Hillsong London to chrześcijański zespół muzyczny grający muzykę współczesną i rock chrześcijański. Zespół ten wywodzi się z duszpasterstwa młodzieży zielonoświątkowego australijskiego mega kościoła Hillsong. W tym kościele duszpasterstwo młodzieży obejmuje cztery grupy wiekowe: klasy od 7 do 9, klasy od 10 do 12, od 18 do 25 lat i od 25 do 35 lat.

Muzycy Hillsong United nie chcą zmieniać tematu. Od lat opowiadają o Bogu, którego mocy i miłości doświadczają na co dzień. Jeden z najlepszych sprzętów, utwory momentalnie wpadające w ucho, niebanalne teksty, nowoczesne aranżacje, porywające tłumy koncerty, w czasie których  hale czy stadiony zamieniają się w gigantyczne kościoły. Hillsong jest fenomenem na skalę międzynarodową. W jaki sposób zwykła diakonia muzyczna zielonoświątkowego Kościoła stała się rozchwytywanym zespołem w historii muzyki granej przez chrześcijan.

– Fenomen zespołu Hillsong polega na tym, że ta ekipa nie bawi się w półśrodki – opowiada wokalistka . – Aranże, muzycy, wizualizacje, teksty, kompozycje, środki materialne potrzebne na zrealizowanie jakiegoś projektu, od jakiejkolwiek strony by nie podejść, wszystko się zgadza.

Hillsong zrozumiał już dawno temu, że robienie muzyki – dla Boga i ludzi – to nie hobby czy fajny dodatek do wydarzenia, ale siła i zaszczyt. Zaryzykowali i podeszli do muzyki z takim samym pietyzmem jak spece od mainstreamu, dlatego stali się uniwersalni i figurują na równi z największymi gigantami muzycznymi i nikomu „nie przeszkadza”, że utwory dotyczą relacji z Bogiem. To prawda.

Porywa już sama estetyka teledysków, koncertów, stron internetowych, nagrań unplugged (patenty kopiowane są potem do znudzenia przez nasze rodzime kapele). Hillsong działa na kilku muzycznych scenach i funkcjonuje w różnych pokoleniowych odsłonach. Jest i Hillsong Worship, i dynamicznie rozwijający się Hillsong Young and Free oraz najbardziej rozpoznawany, obsypany nagrodami Hillsong United.

W imieniu redakcji Gazeta Bałtycka serdecznie zapraszam  na koncert Hillsong w Ergo Arenie w Gdańsku 27 stycznia 2017 roku o godzinie 21.00.

A to próbka Hillsong :

źródło: Gość Niedzielny – gosc.pl , wikipedia.pl

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 1)
Hillsong koncertuje w Gdańsku, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Filip Korzeniewski

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>