BNP Paribas Open: awans Linette do kolejnej rundy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.03.2017

BNP Paribas Open: awans Linette do kolejnej rundy

Magda pokonała Amerykankę Taylor Townsend 6:4, 6:2 w I rundzie BNP Paribas Open i awansowała do kolejnej fazy turnieju. Kolejną rywalką Polki będzie Caroline Wozniacki. Oprócz Linette w kalifornijskiej imprezie wystąpią jeszcze inni polscy reprezentanci: Agnieszka , Alicja Rosolska, Łukasz i Marcin Matkowski.

Linette rozegrała właśnie swój trzeci w Indian Wells. Poprzednie dwa spotkania dotyczyły kwalifikacji do głównego turnieju, w których poznanianka zwyciężała po 2:0. Również dzisiaj polska tenisistka zakończyła pojedynek w dwóch setach. Linette jeszcze nigdy nie rywalizowała z Townsend. Młodsza o cztery lata przeciwniczka zagrała w Indian Wells dzięki tzw. dzikiej karcie. Potyczka z Amerykanką trwała prawie 80 minut. Linette dała się tylko raz przełamać, natomiast Townsend czterokrotnie. Townsend jedynie pod względem wygranych punktów z drugiego serwisu i popełnionych podwójnych błędów była minimalnie lepsza od Linette. Polka aż pięć razy popełniła podwójny błąd. Dość poprawnie spisywała się w odniesieniu do pierwszego serwisu, bo zdobyła 77% punktów.

Następną rywalką Linette będzie Dunka Wozniacki. Linette miała już okazję mierzyć z Wozniacki podczas rozgrywek w Tokio we wrześniu zeszłego roku. Wówczas Wozniacki wygrała 2:0.

Dzięki awansowi do II rundy Linette zarobi nieco ponad 20 tys. dolarów i otrzyma 35 punktów do rankingu WTA.

Dziś przed północą na kort wyjdzie jeszcze Rosolska, która w parze z Errani będzie walczyć o awans do kolejnej rundy w grze podwójnej.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>